52 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Taxikárov v Košiciach čakajú ťažké časy

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.03.2016 23:39 | Spravodajstvo
Mestskí policajti totiž na košické taxislužby chystajú v tomto roku náhodné kontroly. Dve také vykonali aj uplynulý mesiac, pričom naďabili na viaceré nedostatky.

„Mestská polícia v Košiciach vykonala v spolupráci s Policajným zborom SR, kontrolu na výkon taxislužieb 5.2. a 20.2. Celkovo bolo skontrolovaných 23 vozidiel taxislužieb, kde bol zistený jeden vodič, ktorý nemal preukaz vodiča taxislužby,“ informoval nás referent, Peter Geršák z mestskej polície.

Trom vodičom zas chýbala koncesia. Vo všetkých prípadoch bolo začaté voči vodičom správne konanie, kde po preukázaní viny hrozí v rozkaznom konaní pokuta až do výšky 1500,-€

Kontroly budú prebiehať náhodne počas celého roka. Policajti sa pri nich chcú zamerať najmä na nelegálnych taxikárov, ktorých v meste pribúda. Ich najčastejšie stanovištia sú pred železničnou stanicou, ale tiež v centre mesta, najmä počas piatkových či sobotňajších nocí, napríklad na Kováčskej ulici.

„Vodiči taxislužieb majú mať zo zákona na viditeľnom mieste umiestnený preukaz vodiča, ako aj povolenie vozidla, teda koncesiu. V minulom roku sme mali jeden anonymný prípad poslaný mailom, kde bola fotodokumentácia, čo nám veľmi pomohlo ku stotožneniu tohto páchateľa priestupku,“ dodal Geršák.

V prípade, že na tzv. čiernych taxikárov narazíte aj vy, mestským policajtom ich môžete nahlásiť písomne alebo mailom.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 2

 

Ladislav Antozi07.03.2016 19:43:40

presne

 

Tommy Lee07.03.2016 08:55:18

ake "tazke casy"?? Ako kazdy v praci aj oni musia mat vsetky doklady v poriadku...

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
327
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
174
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
316
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
205
videní
00:39


Facebook loginGoogle login