K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nová letecká linka spája Košice s Varšavou

TELEVÍZIA KOŠICE, 30.03.2016 16:03 | Spravodajstvo
Poľské aerolínie LOT dnes slávnostne začali prevádzkovať nové letecké spojenie, ktoré metropolu východného Slovenska spája s hlavným mestom Poľska a celou sieťou destinácií v ponuke poľského národného dopravcu.

Cestujúci z východného Slovenska a priľahlých regiónov budú mať odteraz možnosť využiť spojenia do najzaujímavejších európskych destinácií ako napríklad Štokholm, Düsseldorf, Zürich, Amsterdam, Paríž, Ženeva, Kodaň, Hamburg či Barcelona vďaka krátkemu a pohodlnému prestupovaniu vo Varšave, kde LOT ponúka prestupový čas už od 30 minút!

"Otvorením novej linky chceme cestujúcim z východného Slovenska a priľahlých regiónov ponúknuť tú najlepšiu alternatívu pre cesty do mnohých destinácií v rámci celého sveta. Až doteraz bolo prestupovanie cez preplnené európske "huby veľmi únavné. Cesta z Košíc do Varšavy trvá len hodinu a desať minút. Navyše, LOT ponúkne služby vo vysokej kvalite. Tešíme sa, že otvorením linky Varšava – Košice sa zintenzívni prúd cestujúcich medzi Poľskom a východným Slovenskom na úrovni obchodu, i z hľadiska cestovného ruchu," povedal Adrian Kubicki, riaditeľ komunikácie v spoločnosti LOT.

LOT bude prevádzkovať lety do Košíc šesťkrát týždenne. Odlety z Košíc sú naplánované na 5:35 ráno a spiatočné lety budú z Varšavy štartovať večer o 22:35. Vďaka takto nastavenému letovému poriadku môžu zákazníci spoločnosti LOT využívať všetky ranné odlety a večerné prílety v rámci Európy, čo umožní biznis cestujúcim absolvovať služobné cesty v priebehu jedného dňa vďaka skorým ranným odletom a neskorým večerným príletom.

"Spojenie Varšava – Košice so spoločnosťou LOT predstavuje významný príspevok do rozvoja leteckej dostupnosti východného Slovenska. Je vynikajúce, že touto linkou sa Košice nespájajú len s Varšavou, ale aj množstvom ďalších atraktívnych destinácií, ktoré budú na dosah cestujúcim z našej spádovej oblasti vďaka bohatej ponuke spoločnosti LOT. Na druhej strane, sme hrdí na to, že môžeme slúžiť ako vstupná brána na východné Slovensko pre poľských i ostatných návštevníkov smerujúcich do Košíc, Vysokých či Nízkych Tatier alebo iných oblastí nášho krásneho regiónu," – povedal Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Lety budú prevádzkované moderným lietadlom typu Bombardier Q400 s kapacitou 78 miest. LOT je jediným dopravcom, ktorý zo svojho "hubu" vo Varšave ponúka na letoch na krátke trate v rámci Európy až tri cestovné triedy, s ohľadom na potreby a očakávania rôznych typov cestujúcich.

"Rád by som pozval poľských podnikateľov i turistov, aby využili novú linku Varšava – Košice a navštívili naše nádherné mesto, ktoré sa v tomto roku hrdí titulom Európske mesto športu 2016 potom, ako bolo Európskym hlavným mestom kultúry 2013. Som veľmi rád, že Košice sú od dnešného dňa spojené nielen s Varšavou, ale aj s vyše 60 destináciami na troch kontinentoch v sieti spoločnosti LOT," – povedal na dnešnej tlačovej konferencii vo Varšave Richard Raši, primátor mesta Košice.

Tlačová konferencia bola zorganizovaná na Slovenskom inštitúte vo Varšave pod záštitou slovenského veľvyslanca v Poľsku Dušana Krištofíka, ktorý na nej povedal: "Verím, že letecké spojenie Varšava – Košice priláka do regiónu Košíc nielen poľských milovníkov kultúry, vína a cestovného ruchu, ale že ho budú využívať aj poľskí a slovenskí podnikatelia na zintenzívnenie vzájomnej spolupráce. Doteraz bolo jednou z hlavných prekážok neexistujúce priame vlakové či letecké spojenie medzi Slovenskom a poľskou metropolou. Vďaka spoločnosti LOT je od dnešného dňa tento problém vyriešený."

Podľa Jána Bošnoviča, zástupcu Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v Poľsku, v roku 2015 navštívilo Slovensko viac ako 160 000 poľských turistov, čo robí z Poľska druhý najväčší zdrojový trh pre príjazdový cestovný ruch na Slovensku. Jediné pravidelné celoročné letecké spojenie medzi oboma krajinami otvára potenciál pre významné zvýšenie tohto čísla. Na tlačovej konferencii Ján Bošnovič povedal: "Verím, že prekrásne historické centrum Košíc, pestrý kultúrny program počas celého roka, blízkosť Tokajskej vinohradníckej oblasti a Vysokých Tatier bude pre poľských turistov obrovským lákadlom."

Zdroj: Letisko Košice - Airport Košice, a.s.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
923
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
554
videní
02:36
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
19909
videní
09:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
327
videní


Facebook loginGoogle login