3072 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Kechnecká škola unikátom na východe

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.04.2016 15:50 | Spravodajstvo
Jedinú na východnom Slovensku a zatiaľ štvrtá škola s modernou tabletovou triedou vyrástla v súkromnej škole v obci Kechnec pri Košiciach.

Aj keď tablety či interaktívne tabule má množstvo škôl, väčšinou ich financovali cez rôzne národné projekty. V Kechneci technológiu naopak, dodala firma Microsoft bez financovania zo strany štátu.

"Veľký rozdiel je možno v tom, že našou filozofiou budovania takýchto tabletových tried je príprava jednotného ekosystému. Čiže to nie je len o navození kopy hardvéru, ale o celom systéme, vrátane softvéru a aplikácií, či sú na to pripravení učitelia, ale aj samotná škola, žiaci a ich rodičia," povedala pre Rádio Košice Marcela Havrilová, zodpovedá za oblasť školstva v spoločnosti Microsoft.

Práve zmysluplné využitie technológii je základným cieľom tohto partnerstva. Vo viacerých školách totiž moderné technológie skončili zamknuté v skrini a nevyužité.

Riaditeľka kechneckej školy Ibolya Straussová zdôrazňuje, že tablety na hodinách používajú rozumne a striedmo. Málokedy s nimi pracujú počas celej vyučovacej hodiny. S použitím správnych metód a softvéru, sa podľa nej dá dosiahnuť vyššia motivácia i pestrosť výučby: "Sú to živšie hodiny, takže musíme počítať aj s určitou hladinou hluku, určite sú náročnejšie na prípravu zo strany učiteľa. Vždy sa to ale oplatí, lebo v konečnom dôsledku na tomto získavajú deti, ktoré sa formou hry veľmi veľa naučia, baví ich to a celé hodiny nie sú stereotypné."

Základná škola v Kechneci sa dneškom stala akýmsi "showroomom", alebo výstavnou skriňou, do ktorej sa môžu prísť inšpirovať aj riaditelia, učitelia, zriaďovatelia alebo rodičia z iných škôl. Nedávno dokonca vyhrala druhé miesto za inovatívny prístup v celoeurópskej učiteľskej súťaži MIXathon.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
365
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
176
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
329
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
212
videní
00:39


Facebook loginGoogle login