K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Aktuálny stav rekonštrukcie kúpaliska Červená hviezda

TELEVÍZIA KOŠICE, 25.04.2016 10:51 | Spravodajstvo
Rekonštrukciu slávneho košického kúpaliska Červená hviezda pomaly dokončujú, termín odovzdania by mal byť dodržaný. 
 
Stavbu odovzdalo mesto konzorciu firiem Inžinierske stavby Košice a Berndorf Bäderbau SK ešte 19. augusta minulého roka a všetko nasvedčuje tomu, že už v lete tam otvoria sezónu. „Verím, že letná sezóna 2016 sa na Červenej hviezda uskutoční a rovnako verím, že všetky práce zhotoviteľ stihne dokončiť v stanovenom termíne tak, aby sme v júli mohli kúpalisko otvoriť,“ uviedol primátor Košíc Richard Raši.
 
Suma na rekonštrukciu bola do súťaže odhadnutá na 5 miliónov eur, no neskôr sa o jeden milión znížila. „Práce naviac, ktoré museli byt urobené kvôli praskaniu budovy a pilotáži, ale aj nálezom pod zemou, sú doteraz vyčíslené na 130-tisíc eur,“ ozrejmil doterajšie neplánované výdavky primátor Košíc Richard Raši. 
 
Na stavenisku pracuje od pondelka do soboty asi 200 pracovníkov a pred finišom by mali pracovať aj v nedeľu. „Ide o národnú kultúrnu pamiatku, všetko teda muselo byť zachované v takom stave, v akom to pôvodne kedysi bolo. A to vrátane takých detailov, ako sú bazénové fólie,“ uzavrel R. Raši.
 
Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na nový bazén alebo vírivku, ktorú majú časom dobudovať. Stavbu má zhotoviteľ dokončiť a odovzdať do 31. mája 2016.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
14752
videní
01:38
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
353
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
571
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:30


Facebook loginGoogle login