K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Skelet na Furči nahradili byty

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.04.2016 12:48 | Spravodajstvo
Štvorpodlažný polyfunkčný objekt na ulici Svätej rodiny na sídlisku Dargovských hrdinov postupne finišuje. Dom ponúka viac ako 50 bytov a vyše 70 parkovacích miest.

Starosta Furče Jozef Andrejčák výstavbu v pomerne husto zastavanej oblasti uvítal, keďže sa vďaka nej odstránilo problematické miesto: "Na tom existujúcom skelete, kde kedysi ešte v 80-tych rokoch mali byť garáže, sa každý deň stretávala mládež, už je našťastie v takom stave, že to okolie bude minimálne krajšie. Čo sa týka parkovania, tieto byty majú vyriešené parkovanie dole vo svojom objekte."

Novým obyvateľom lokality pribudne aj vlastná prístupová cesta: "Od parkoviska okolo farnosti Svätej rodiny, mala by to byť slepá ulica, ktorá bude viesť prakticky len ku vchodom tohto obytného bloku. Na Furči sa teraz už nestavia nič, výstavba na ulici Svätej rodiny bude predpokladám ukončená už tohto roku."

Ďalší prípadní investori to ale na sídlisku Dargovských hrdinov už budú mať ťažšie. Podľa starostu je v záujme MČ, aby zeleň výstavbe neustupovala, aby jej bol dostatok aj medzi obytnými domami.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3223
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
942
videní
01:54
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
974
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
392
videní


Facebook loginGoogle login