2576 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Maturity sa rozbehli naplno

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.05.2016 15:56 | Spravodajstvo
Študenti stredných škôl si dnes po akademickom týždni ako aj celom štúdiu začali testovať svoje dosiahnuté vedomosti na ústnych maturitách. My sme sa na ich priebeh pozreli na Evanjelickom gymnáziu Jána Amosa Komenského v Košiciach. Ako uviedol riaditeľ školy, Ing. Jozef Krištan, "na tomto gymnáziu dnes a zajtra maturuje 85 žiakov, ktorých skúša 15 komisií."

O tom, ako maturity prebiehajú nás informovala koordinátorka maturitnej skúšky na škole, Valéria Kocúrová - každý študent má 20 minút na prípravu (napríklad pri predmete informatika je to 30 minút), no a samotná odpoveď potom trvá ďalších 20 minút.

Dátum na maturity si každá škola určí vo vymedzenom období sama a tak si študenti niektorých stredných škôl na svoje skúšky budú musieť ešte chvíľku počkať. Do 10. júna teda absolvuje na Slovensku ústne maturity 45 tisíc žiakov zo 726 stredných škôl. Pri ich hodnotení sa berú do úvahy výsledky z ústnej ako aj písomnej časti maturitnej skúšky.

Maturitnú skúšku na gymnáziu tvoria štyri predmety, konkrétne slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, voliteľný predmet zo skupiny prírodovedných, spoločenskovedných alebo ostatných predmetov a ďalší voliteľný predmet. Na stredných odborných školách a konzervatóriách je to odlišné. Aj tu sú ale štyri predmety, teda slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1569
videní
02:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
507
videní
02:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1605
videní
04:44
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
368
videní


Facebook loginGoogle login