1835 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Krytú plaváreň nezatvoria. Zatiaľ.

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.06.2016 17:17 | Spravodajstvo
Košická krytá plaváreň bude fungovať aj v lete. Ako prví vám prinášame informáciu, ktorá poteší najmä plavcov užívajúcich si prázdnejšie dráhy počas mesiacov, keď verejnosť radšej chytá pri vode bronz pod holým nebom. Odstávka sa pritom mala začať už zajtra (16.6.) a skončiť v polovici augusta.

"Nemáme ešte ukončené verejné obstarávanie na výber dodávateľa opravy podlahy a podlahového kúrenia. Ďalší postup teda bude vybrať dodávateľa, následne sa stretneme so zástupcami športových klubov, na ktorom stanovíme nový termín odstávky," zhrnul dôvody a ďalší postup pre Rádio Košice riaditeľ plavárne Vladimír Hlivák.

Rekonštrukciu bazénovej haly chceli stihnúť v priebehu leta, keď nebežia sezóny športov vo vode. Teraz budú musieť hľadať kompromisné riešenie tak, aby halu vynovili a športovci mali kde súťažiť.

"Je ešte priskoro hovoriť, kedy odstávka definitívne bude. Určite by sme to ale chceli stihnúť v tomto roku alebo na prelome rokov, keďže podlaha je už do značnej miery zničená," doplnil V. Hlivák.

Druhá etapa obnovy bazénovej haly má zahŕňať komplexnú výmenu podlahy vrátane podlahového kúrenia, ktoré dlhé roky nefunguje. Opraviť majú štartovacie bloky, spády, pribudnúť majú nové odpadové sifóny a ubudnúť riziko pokĺznutia. Rekonštrukcia má stáť do pol milióna eur.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1166
videní
02:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
845
videní
01:40
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1536
videní
03:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
796
videní


Facebook loginGoogle login