7927 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

V Košiciach sa oficiálne začal ART FILM FEST

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.06.2016 02:32 | Kultúra
Osobnosti filmového sveta sa stretli na červenom koberci pred Kunsthalle. V metropole východu sa oficiálne začal 24. ročník Art Film Festu. Košice sú dejiskom  významného filmového podujatia prvýkrát.

Slávnostný ceremoniál a  projekcia filmu Božská Florence sa konali v Kunsthalle, pred ktorou  mohli diváci sledovať príchody hostí na červený koberec a slávnostné otvorenie, ktoré moderoval Jan Kraus a prezident festivalu Milan Lasica. Herecké osobnosti si filmovú atmosféru užívali a rovnako si pochvaľovali zmenu dejiska, ktorá festivalu do plachiet priniesla nový vietor. "Ja si myslím, že je to veľmi pozitívne, festival má tým pádom väčšie možnosti, aby sa zväčšil, mal väčšiu návštevnosť. Verím, že diváci naozaj prídu a budú hojne navštevovať kvalitné a pekné filmy. Je to výborný nápad, Košice mám rád a sú kultúrnym mestom, takže je to super," prezradil herec Marek Majeský.

Festival ponúkne viac ako 150 filmov. Medzi nimi aj slovenskú tvorbu, čo ocenila aj herečka Petra Vajdová: "Chvalabohu, že sa môžeme prezentovať a sú tu ľudia zo zahraničia, ktorí točia a pozrú si naše filmy, takže môžeme napredovať a my si pozrieme ich a je to dobre, že spolupracujeme vôbec." Laureátmi ocenenia Hercova misia sa stanú český herec Karel Roden a srbský herec Lazar Ristovski. Ocenenie Zlatá kamera si prevezmú britskí režiséri Sir Alan Parker a  Stephen Daldry, ktorý na otvorení nechýbal. Novinkou tohto ročníka sú aj kostýmy z dielne košickej autorky Idy Sándor. Svoje hviezdy si na červenom koberci nenechali ujsť ani Košičania, ktorí rovnako Art Film Fest v metropole východu vítajú.  

Pred Kunsthalle mali šancu sa na otvárací ceremoniál dostať aj vďaka oficiálnej lopte slovenskej futbalovej reprezentácie s podpismi hráčov, ktorú stačilo chytiť a stala sa ich vstupenkou. Hviezdy na červenom koberci vítalo festivalové rádio – Rádio Košice. Rovnako dobrá atmosféra panovala v košickom amfiteátri, kde sa celé dianie premietalo. Ukončenie festivalu bude v sobotu 25. júna večer v priestoroch haly umenia Kunsthalle.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
313
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
358
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
195
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
224
videní


Facebook loginGoogle login