K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Riešenie situácie na moste VSS sa oddialilo minimálne o 2 roky

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.06.2016 18:11 | Spravodajstvo
Úsek rýchlostnej cesty R2 Šaca – Košické Olšany mal byť súčasťou nadradenej dopravnej infraštruktúry a spolu s diaľnicou D1 mal v budúcnosti vytvárať juhovýchodný obchvat mesta Košice. Stavbu úseku v dĺžke takmer 22 kilometrov Národná diaľničná spoločnosť nateraz stopla. Zrušila totiž súťaž vo verejnom obstarávaní. "Súťaže na vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie pri rýchlostnej ceste R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany s predpokladanou hodnotou zákazky 5,3 mil. eur sa zúčastnili len dvaja uchádzači. Jeden ponúkol cenu 6,87 mil. eur a druhý 7,39 mil. eur, čo je viac o takmer 30 respektíve o takmer 40 percent oproti predpokladanej hodnote zákazky," objasňuje hovorkyňa spoločnosti Michaela Michalová.

Ušetrené peniaze chce NDS použiť na aktuálne projekty, na ktoré konkrétne sme sa ale nedozvedeli: "Ušetrené prostriedky sa po vyhodnotení pravdepodobne využijú na úseku na východnom Slovensku," dodáva Michalová.

Spoločnosť hovorí, že sa chce sústrediť na tie úseky, pri ktorých je predpoklad urýchliť dostavbu. Na východe Slovenska je aktuálne vo výstavbe iba privádzač Nová Polhora. V príprave je v rámci Košického kraja ešte stále Budimír-Bidovce, Bidovce-Dargov, Dargov-Pozdišovce, Michalovce, privádzač a Pozdišovce, štátna hranica SK/UA. Podobne tak 3 úseky v okolí Rožňavy a dva v okolí Moldavy nad Bodvou. NDS by sa mala rozhodnúť v priebehu tohto leta.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
353
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1455
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
639
videní


Facebook loginGoogle login