980 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Rally Peking - Paríž nie je len o kráse áut

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.07.2016 08:07 | Spravodajstvo
13.965 kilometrov na autách s rokom výroby 1977 a nižším absolvujú v týchto dňoch jazdci na vyše stovke historických vozidiel. Po necelom mesiaci ubudli z pôvodných 107 posádok štyri a okrem Číny, Mongolska či Ruska veterány zavítali v rámci Rally Peking – Paríž aj na Slovensko. Slovenská etapa vedie na našom území práve cez východ, od hraničného priechodu na Dukle cez Košice až k maďarským hraniciam. Historická rally priniesla do Košíc dve etapy, metropola východu bola cieľom práve prvej - piatkovej časti, s dvoma rýchlostnými skúškami Zamutov a Ružín.

V sobotu predpoludním sú na programe rýchlostné skúšky vo Svinici a Rákoši, následne veterány putujú do Maďarska. Na Rally Peking - Paríž sa zúčastňuje jediná slovenská zástupkyňa Alžbeta Katuščáková, ktorá sedí ako spolujazdkyňa Američana Joea Robillarda v Chevrolete Coupe z roku 1939 s číslom 41.

Najstarším vozidlom v pelotóne je vozidlo America La France americkej posádky S. Trafton/K. Trafton vyrobený v roku 1915, len o dva roky mladší je La France Tourer Speedster posádky Strolz/Gassner.

Na rally Peking – Paríž môžeme vidieť aj Ford Mustang, Porsche 911 či Cadillac, všetko vyrobené desiatky rokov dozadu.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20029
videní
09:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
358
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
327
videní
00:22


Facebook loginGoogle login