3561 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Štrkovisko v Krásnej sa zásadne mení

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.08.2016 13:42 | Spravodajstvo
Pri jazere Štrkovisko v košickej mestskej časti Krásna pribúdajú domy. Kým sú stavebné parcely zóny prvej a druhej etapy projektu vyrovnané a upravené, tej tretej – poslednej, predchádza zasypávanie časti mokrade stavebným odpadom. Pred necelým rokom sa obyvateľom zasypávanie nepáčilo a tvrdili, že namiesto sute sú aj na pozemkoch súkromných vlastníkov nelegálne uložené odpady. Zasypávanie bolo dočasne pozastavené. Dnes je ale situácia iná.

„Musím povedať, že situácia na Štrkovisku teraz vyzerá lepšie. Myslím si, že aj petícia aj aktivity samosprávy mali svoj význam. Investor si asi uvedomil, že musí mať lokalitu pod kontrolou tak, aby neboli žiadne podozrenia kto tam chodí, čo sa tam sype, aby sme štrkovisko ochránili pre budúce generácie,“ povedal Marek Kažimír, starosta mestskej časti Košice Krásna.

Okresný úrad dal ešte v roku 2009 povolenie na premiestnenie mokradí a zasypanie časti Štrkoviska.

„Projekt sa realizuje ďalej, mokraď sa nesťahuje, pretože sa musí sťahovať, keď budú vodné klimatické podmienky, t.j. v zime, keď teploty dosiahnu -5°C a viac. Teraz sa upravuje terén,“ pripomenul Kažimír.

Aj na mieste súčasných terénnych úprav Štrkoviska má v budúcnosti vzniknúť priestor na výstavbu domov, či rekreačnú zóna okolo jazera.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
627
videní
01:55
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1096
videní
03:02
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
983
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
12272
videní


Facebook loginGoogle login