5146 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Prečo čas odletu kráti dovolenku?

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.08.2016 14:51 | Spravodajstvo
Aj tento rok sa Košičania sťažovali na už klasický dovolenkový problém. Viacerí totiž tvrdia, že ich pobyt pri mori je o dva dni kratší ako tých rekreantov, ktorí do rovnakej destinácie smerujú zo západného Slovenska. Zisťovali sme pre vás, kto časy letov určuje a od čoho závisia. Informoval nás aj manažér košického letiska Juraj Toth: "Do tohto procesu vstupuje viacero faktorov. V konečnom dôsledku ide o rozhodnutie leteckej spoločnosti na základe dohody s cestovnou kanceláriou, ktorá si daný let objednáva."

My sme sa s problematikou obrátili aj na viaceré letecké spoločnosti, ktoré od nás lietajú. Aj tie nás nasmerovali priamo na cestovné kancelárie. Jedna z nich nám poslala takéto vysvetľujúce stanovisko:

"Bohužiaľ nie je možné vyberať letové časy, aj keď našou požiadavkou každoročne sú denné lety, kapacita letísk na Slovensku + voľné letové sloty na vzlet, či pristátie na cieľovom letisku, neumožňuje lietať len vo vybratých časoch, ale je nevyhnutné lietať počas celého dňa."

Spoločnosť nás ďalej informovala, že letecké spoločnosti, ktoré poskytujú charterové lety do dovolenkových destinácii a pôsobia na slovenskom trhu, majú bázu na letisku Bratislava, preto každá letová rotácia, aj keď zahŕňa ktorékoľvek iné letisko na Slovensku, musí mať úvodný a posledný let v rámci rotácie z a do Bratislavy.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
313
videní
01:42
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
324
videní
00:22
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
687
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
805
videní
01:08


Facebook loginGoogle login