998 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Rally Košice slávnostne odštartovala

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.09.2016 09:33 | Šport
42. ročník Rally Košice má za sebou predstavenie súťažných posádok. Slávnostný štart sa uskutočnil pred Hotelom Double tree by Hilton v Košiciach a prezentovalo sa na ňom 79 súťažných posádok.

O najväčšie súboje na trati sa počas dvoch súťažných etáp 42. Rally Košice postarajú dve zahraničné posádky štartujúce za slovenské tímy. Budú nimi Grzegorz Grzyb – Daniel Siatkowski na Forde Fiesta R5 a Pavel Valoušek – Veronika Havelková na Škode Fabia R5. Tieto dvojice majú totiž najväčšiu šancu na zisk titulu majstrov Slovenska v rally 2016. O niečo väčšiu šancu má český jazdec, ktorý potrebuje jednu etapu vyhrať. „Bude to ťažké, trate sú ešte náročnejšie ako minulý rok. Rožňava je krásna, ozajstná rally ako má byť, košická časť je tiež veľmi náročná, prekrásna. Je tu veľa rýchlych áut a jazdcov. Budeme sa snažiť vyhrať, myslím, že sme na to dobre pripravení“, povedal pred štartom Valoušek. Poľský jazdec má na neho menšiu stratu, takže potrebuje získať viac bodov. Nádej však nestráca: „Prišli sme bojovať, musíme vyhrať. Posledný rok sme skončili druhí, takže to tento rok urobíme tak, aby sme to zvládli najlepšie až do konca. Všetci sú rýchli, trať je veľmi ťažká. Máme super pocit, pekné vozidlo a najlepší tím, budeme bojovať“. V absolútnom poradí do celkových výsledkov Rally Košice určite prehovoria aj maďarské posádky, ktoré sem priviezli viacero silných vozidiel špecifikácie R5. Bojovať sa bude aj v jednotlivých triedach, kde ešte stále nie je rozhodnuté o majstroch a to v slovenskom i maďarskom šampionáte.

Dnes, počas prvej etapy, absolvujú preberanie aj posádky Slovenského rally pohára a maďarskej Rally challenge, pre ktorých súťažný program začína v nedeľu. Z týchto dvojíc zatiaľ nahlásili svoju neúčasť len Rastislav Zvalo s Martinom Vicianom.

Úvodná etapa Rally Košice pozostáva zo šiestich rýchlostných skúšok na troch tratiach v okolí Rožňavy. Prvá súťažná posádka odštartuje do svojej prvej RS o 13:43 hod. Súťažné posádky majú absolvovať 275 kilometrov, po ktorých svoje vozidlá odovzdajú do uzavretého parkoviska v Tempuse na Rastislavovej ulici.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1714
videní
02:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1127
videní
03:47
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
986
videní
02:59
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1479
videní
02:43


Facebook loginGoogle login