580 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Výsledky 42. ročníka Rally Košice

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.09.2016 11:29 | Šport
Absolútnym víťazom 42. ročníka Rally Košice sa stala posádka Jaroslav Melichárek – Jan Tománek na Forde Fiesta RS WRC. Dvojica sa po dvoch defektoch dokázala prepracovať z 13. miesta až na prvé!

Poslednou súťažou slovenského šampionátu v rally sa stala 42. Rally Košice, ktorá sa konala 8. – 11. septembra 2016. Súťažné posádky mali počas dvoch etáp absolvovať vyše 620 kilometrov, z ktorých 142 km tvorilo 13 rýchlostných skúšok. V prvej etape sa najviac darilo dvojici Pavel Valoušek – Veronika Havelková, ktorá svojím výkonom potvrdila zisk titulu majstrov Slovenska v sezóne 2016. V nedeľu však posádka musela z technických príčin odstúpiť, a tak sa na prvé miesto dostali János Tóth s Tamásom Szoke. Netrvalo dlho a na najvyšší stupienok sa vďaka skvelým časom prebojovala slovensko-česká posádka Jaroslav Melichárek – Jan Tománek na Forde Fiesta RS WRC. Dvojica mala v prvej etape smolu na defekty, avšak v druhej etape svoju stratu dohnala a predbehla všetkých svojich súperov. Vedúcu pozíciu si udržala až do konca súťaže. "V sobotu sme mali dva defekty, stratili sme veľa času, takže dnes od rána sme museli ísť naplno. Po štyroch rýchlostných skúškach sme sa dostali z 13. miesta do vedenia a ďalšie tri rýchlostky sme už len kontrolovali pozíciu. Sme veľmi radi, že auto fungovalo a vydržalo a tešíme sa z dobrého výsledku na záver sezóny", zhrnul jazdec víťaznej posádky.

V absolútnom poradí košickej rally za sebou Melichárek nechal štyri maďarské posádky. Druhé miesto si aj napriek defektu v poslednej skúške udržali János Tóth s Tamásom Szoke na Peugeote 208 T16 R5 a tretie miesto získali Ferenc Vincze s Petrom Kutim na Mitsubishi Lancer Evo IX R4. Štvrtí skončili Miklós Kazár s Ramonom Ferenczom na Forde Fiesta R5 a piati Adam Velenczei s Agnesou Farnadi na Mitsubishi Lancer Evo IX R4. Na šiestej priečke sa vo výsledkovej listine nachádza posádka Vlastimil Majerčák – Michaela Vejačková, ktorá v druhej etape zvíťazila v rámci klasifikácie Majstrovstiev Slovenska. Na striebornej pozícii sa umiestnili Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom a bronzové miesto patrí Věroslavovi Cvrčekovi s Petrom Novákom. V klasifikácii vozidiel s jednou poháňanou nápravou sa po oba dni tešili Martin Koči s Lukášom Kostkom na Citroene DS3 R3T.

Do cieľa 42. Rally Košice dorazilo 45 súťažných posádok FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Maďarska, dve posádky maďarskej rally challenge a osem dvojíc Slovenského rally pohára. Víťazstvo v rámci SRP si pripísali Roland Pecúch s Richardom Vojakovičom na Lade 2107.

Oficiálne výsledky 42. Rally Košice:
1. J.Melichárek – J.Tománek, Ford Fiesta RS WRC
2. J.Tóth – T.Szoke, Peugeot 208 T16 R5
3. F.Vincze – P.Kuti, Mitsubishi Lancer Evo IX R4
4. M.Kazár – R.Ferencz, Ford Fiesta R5
5. A.Velenczei – A.Farnadi, Mitsubishi Lancer Evo IX R4

Oficiálne výsledky 1. etapy – Majstrovstvá Slovenska:
1. P.Valoušek – V.Havelková, Škoda Fabia R5
2. V.Majerčák – M.Vejačková, Ford Fiesta R5
3. J.Trencsényi – G.Verba, Ford Fiesta R5
4. V.Cvrček – P.Novák, Škoda Fabia R5
5. G.Grzyb – D.Siatkowski, Ford Fiesta R5

Oficiálne výsledky 2. etapy – Majstrovstvá Slovenska:
1. V.Majerčák – M.Vejačková, Ford Fiesta R5
2. T.Kukučka – P.Vejačka, Škoda Fabia R5
3. V.Cvrček – P.Novák, Škoda Fabia R5
4. J.Trencsényi – G.Verba, Ford Fiesta R5
5. Z.Lencse – T.Hofbauer, Ford Fiesta R5
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1714
videní
02:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1127
videní
03:47
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
986
videní
02:59
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1479
videní
02:43


Facebook loginGoogle login