K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Európsky týždeň mobility aj v košickej MHD

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.09.2016 14:47 | Spravodajstvo
Európsky týždeň mobility vyhlasuje Európska  komisia každoročne v termíne od 16. do 22. septembra. Ide o osvetovú kampaň zameranú na používanie verejnej dopravy, cyklistiky, pešej dopravy a podporu európskych miest a obcí pri presadzovaní udržateľnej mobility. Témou tohtoročného Európskeho týždňa mobility je "Inteligentná a udržateľná mobilita – Investícia do Európy".

Do najväčšej a najrozšírenejšej kampane na svete zameranej na podporu trvalo udržateľnej mobility v mestách sa  Dopravný podnik mesta Košice zapojí aj tento rok.

V čase od 17. do 22. septembra 2016 môžu vodiči, ktorí svoje auto nechajú odstavené doma, jazdiť MHD bezplatne. Cestujúci sa pri kontrole cestovného lístka bude musieť preukázať úplným osvedčením o evidencii vozidiel – platným technickým preukazom. Akceptovaný bude len originál TP, fotokópie podľa vyjadrenia hovorkyne zatiaľ akceptované nie sú.
Bezplatne však nemôžete jazdiť v nočných spojoch. Zároveň DPMK upozorňuje, že dodatočné preukázanie sa vodičským a technickým preukazom nie je možné.

Súčasťou Európskeho týždňa mobility je aj svetový Deň bez áut. Po prvý raz sa z iniciatívy Európskej komisie konal 22. septembra 2000 a dáva si za cieľ aj znížiť závislosť a dopyt po autách a pohonných hmotách. Košičania si Deň bez áut môžu vyskúšať vo štvrtok, 22. septembra. Počas tohto dňa bude cestovanie MHD pre všetkých cestujúcich bezplatné.

Na Deň bez áut (22.9.) naplánoval DPMK aj tradičnú súťaž "Kto skôr“. Aj tento rok sa budú snažiť dostať čo najrýchlejšie do určeného cieľa bežec, elektrobus, električka, osobné auto a elektrobicykel.

Zdroj: DPMK
Foto: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Katka Bodka19.09.2016 10:53:03

Neviem ako má cestovať rodina s jedným originálom, keď je "Akceptovaný len originál TP, fotokópie podľa vyjadrenia hovorkyne zatiaľ akceptované nie sú. Neviem na čo sa robia také akcie, keď v podstate nechcú aby sme nechali doma autá.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
376
videní
02:32
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1541
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1518
videní
02:08
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
373
videní


Facebook loginGoogle login