1650 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

V uličke remesiel je viac gastro zariadení, než remeselníkov

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.10.2016 15:29 | Spravodajstvo
Kováč na Hrnčiarskej ulici remesiel končí. Síce nepodpísal predĺženie nájmu, no cíti sa byť ukrivdený. Podľa neho mu Bytový podnik mesta Košice nechcel uznať asi 80% už preinvestovaných peňazí.

Kováč, Cyril Horák: "Dodatok bol v tom znení, že máme preinvestovať cca 16 500 € tak, akoby sme ešte nič nepreinvestovali. Chceli sme sa s BMPK dohodnúť, aby bol podiel, ktorý sme už preinvestovali, odpočítaný. Na túto tému sa nám nepodarilo nadviazať komunikáciu. Stále to bolo ultimatívne: buď – alebo."

Kováč mal zmluvu uzavretú na 10 rokov, počas ktorých mal do objektu preinvestovať spomínanú sumu. Hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová tlmočila stanovisko BPMK.

"Povinnosť nesplnil úplne, preto sa mu dodatkom táto povinnosť predlžovala o 3 roky. Nikto od neho nechcel nové preinvestovanie nových 16 600 €, ale naplniť objem pôvodne dohodnutej výšky investícií. Keďže kováč neuzavrel dodatok k zmluve a zmluvu mal do 30.9., museli sme hľadať ďalšieho záujemcu, vyhlásila sa súťaž, kde sa prihlásil iný kováč, cechmajster Cechu kováčov Slovenska."

Bytový podnik sa tak ohraduje, že verejnosť je zavádzaná ak sa tvrdí, že likvidujú kováčstvo na uličke remesiel. Faktom však je, že na Hrnčiarskej ulici sú aj priestory, ktoré aktuálne nie sú v prevádzke. Nejeden domáci prizná aj to, že v uličke je už viac gastro zariadení, než tradičných remeselníkov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20146
videní
09:30
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
729
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
732
videní


Facebook loginGoogle login