4160 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Na Luníku VIII chcú občianske hliadky

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.10.2016 15:31 | Spravodajstvo
Presne pred dvoma mesiacmi sme vám priniesli reportáž zo sídliska Luník 8, ktoré susedí s neslávne známou „deviatkou“. Už vtedy sa nám obyvatelia tejto časti Terasy sťažovali na časté obťažovanie, ale aj prepady, zo strany migrujúcich obyvateľov z Luníka IX, ktorí tadiaľ denno-denne prechádzajú.

Mestská polícia nás vtedy informovala, že bezpečnostná situácia na Luníku 8 podľa nich kritická nie je. Dôvodom prečo obťažovanie neregistrovali bol podľa nich aj fakt, že nie každý svoj prípad polícii nahlásil. Ako sa zdá, o dva mesiace neskôr sa situácia zvrtla. V priebehu piatich týždňov tu došlo až k deviatim prepadom. Samotná mestská časť Košice Západ sa snaží situáciu riešiť v spolupráci s políciou. „Už v minulosti tam pravidelne začali dávať pozor hliadky mestskej polície, teraz sa k nim pridajú aj hliadky štátnej polície tak, aby bolo vidieť, že je toto územie monitorovanejšie. Tohto roka by mala byť na Jedlíkovej ulici osadená kamera, ktorá bude zaznamenávať nekalú činnosť,“ povedal pre TV KOŠICE starosta MČ Košice – Západ, Ján Jakubov.
Koncom týždňa by mala štátna polícia posilniť hliadky mestskej polície. Mobilizovať sa začali aj samotní obyvatelia na sídlisku. K občianskym hliadkam vyzval na sociálnej sieti práve zástupca starostu tejto mestskej časti Andrej Sitkár. Podľa jeho vyjadrenia by mali dobrovoľníci na sídlisku hliadkovať už zajtra večer.

Bezpečnosť mala posilniť aj kamera umiestnená na Petzvalovej ulici, kde sa viacerí obyvatelia stretli s obťažovaním. Mestská časť dala požiadavku na pridelenie financií na okresný úrad ešte v januári. Teraz šťastie skúša opäť. Ak jej rezort vnútra peniaze pridelí, prvú kameru však neumiestni na Petzvalovej, ale na kraji sídliska v časti, kde sú vysokoškolské internáty.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
304
videní
02:14
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20026
videní
09:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
488
videní
01:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
919
videní
01:18


Facebook loginGoogle login