744 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Priechod na Popradskej upravili, postačí na zvýšenie bezpečnosti?

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.10.2016 16:11 | Spravodajstvo
Ako sme vás už aj v minulosti informovali, na Popradskej ulici vznikali viaceré kolízie a nebezpečné situácie pre zle viditeľné priechody pre chodcov. Magistrát tento problém riešil ešte v máji, my sme dnes zisťovali aktuálny stav.

Ako nás informovala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová: "Dva priechody pre chodcov na Popradskej ulici nad ZŠ Kežmarská sú osvetlené verejným osvetlením a zároveň boli v tomto roku doplnené aj výstražným blikajúcim signálom, ktorý je umiestnený nad zvislými dopravnými značkami. Z dôvodu bezpečnosti je vodorovné dopravné značenie vyhotovené v reflexnom červeno-bielom farebnom vyhotovení."

Po priechode v blízkosti ZŠ Kežmarská prejde denne veľké množstvo rodičov s deťmi. Ako ste nás aj vy sami upozornili, osvetlenie bolo v tomto mieste nefunkčné a priechod tak nebol dobre viditeľný. L. Šnajdárová objasnila, že: "pri obhliadke verejného osvetlenia pri uvedených priechodoch pre chodcov, bolo zistené úmyselné znefunkčnenie osvetlenia na jednom stožiari. Osvetlenie bolo následne správcom verejného osvetlenia uvedené do prevádzky."

Minulý rok na tomto úseku zrazilo auto malého chlapca, ide o jeden z veľmi frekventovaných úsekov nie len pre chodcov, ale aj pre premávku áut v čase rannej a popoludňajšej špičky.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
348
videní
02:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
312
videní
02:14
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
756
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
510
videní
01:18


Facebook loginGoogle login