2010 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Znížia hliadky na Luníku VIII kriminalitu?

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.10.2016 18:24 | Spravodajstvo
Ako sme vás už minulý týždeň informovali, obyvatelia zo sídliska Luník VIII začali v tejto časti Košíc po večeroch hliadkovať. Dôvodom sú časté prepady aj obťažovanie, na ktoré sme v TV Košice upozorňovali ešte v lete. Od minulej stredy už skupina dobrovoľníkov hliadkovala trikrát a nie je vylúčené, že sa stretnú aj dnes. Ako nás informoval zástupca starostu Andrej Sitkár: "Zúčastnili sme sa v počte od 4 do 9 ľudí a zatiaľ to bolo úplne bezproblémové. Väčšinou sme od 19:00 do 21:00 až 22:00. Ulice prechádzame cez Jedlíkovú poza internáty, Petzvalovú ulicu, Mikovíniho, vlastne celé sídlisko aj cez jeho stred."
Keďže ide o dobrovoľníkov, hliadky nie sú označené a strážiť sa podujala už aj jedna žena. Dobrovoľníci sa vyskytujú najmä pri zastávkach MHD, aby aj ľudia vystupujúci z autobusov za tmy, mali pocit bezpečia. Dobrovoľníci veria, že prípadní útočníci by sa za ich prítomnosti neodvážili zasiahnuť.

Mestská časť by chcela komplikovaný úsek, cez ktorý zvyknú do mesta migrovať obyvatelia zo susediaceho Luníka 9 a z neďalekej osady Mašličkovo, zbaviť nepotrebných krovín za internátmi na Jedlíkovej ulici, ktoré môžu pre páchateľov slúžiť aj ako úkryty.

Za 5 týždňov už v tejto časti mesta napadli či olúpili viacero osôb. Ako nás informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová, za posledný mesiac zaznamenali na tomto území tri trestné činy krádeže a dve lúpeže. Polícia obvinila dve osoby vo veku 15 a 18 rokov, ktoré sú stíhané väzobne za trestný čin krádeže a trestný čin lúpeže spáchaných formou spolupáchateľstva. Ide o osoby, ktoré sa už v minulosti dopustili obdobnej trestnej činnosti. Keďže teda páchatelia pre políciu nie sú neznámi, nie je ani vylúčené, že im v dohľadnej dobe bude vznesené obvinenie aj za ďalšie skutky, o ktorých polícia momentálne zbiera informácie.

Podľa posledných informácií už hliadky na Luníku VIII sformovali aj členovia Ľudovej strany Naše Slovensko.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
346
videní
02:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
311
videní
02:14
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
510
videní
01:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
958
videní
01:18


Facebook loginGoogle login