3744 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Kapacitu internátov na Jedlíkovej chcú navýšiť

TELEVÍZIA KOŠICE, 26.10.2016 16:24 | Spravodajstvo
Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021. Úspešnú kandidatúru metropoly východu potvrdili delegáti z 50 európskych krajín na svojom valnom zhromaždení Európskych olympijských výborov (EOV), ktoré sa konalo cez víkend v bieloruskom Minsku.

Pre Košice to okrem iného znamená, že v roku 2021 k nám zavíta viac než 3000 mladých športovcov z 50 krajín. Pre nich by mesto malo vytvoriť akúsi športovú olympijskú dedinu, v ktorej budú počas podujatia ubytovaní. Tá vznikne v priestoroch vysokoškolských a stredoškolských internátov na Jedlíkovej ulici.

V súvislosti s nevyhnutnosťou rekonštrukcie areálu sme oslovili Ivana Šuleka, riaditeľa projektu EMŠ. Ako uviedol pre TV KOŠICE, "sú tam už niektoré izby zrekonštruované, k ďalším rekonštrukciám bude musieť dochádzať vždy počas letných prázdnin, rekonštrukciu potrebujú jednotlivé monobloky. Nemôže však byť narušená bežná prevádzka internátov".

V súvislosti so športovou dedinou mesto predbežne ráta s kapacitou okolo 3500 ľudí. Podľa slov Ivana Šuleka, "momentálne je tam kapacita pre 3000 ľudí, bolo by však ideálne, ak by sa dali zrekonštruovať aj ďalšie priestory, ktoré ako izby v súčasnosti nie sú využívané. Z niektorých 2-lôžkových izieb sa stanú 3-lôžkové, čím sa kapacita navýši."

Rekonštrukcia sa podľa Ivana Šuleka z košického magistrátu, iných internátov než tých na Jedlíkovej, nedotkne: "Športovci chcú byť na jednom mieste, ako to býva bežné aj na olympiádach. Aby sme ich ubytovali na viacerých miestach v rámci Košíc, toto nie je organizačne reálne."

Najväčšie európske mládežnícke multišportové podujatie sa bude konať v termíne 23. - 31. júla 2021. Mesto do tej doby plánuje preinvestovať 8 - 9 miliónov eur, pričom financie chce radnica získať z viacerých zdrojov. Okrem internátov na Jedlíkovej, by sa rekonštrukcia mala dotknúť aj viacerých športovísk, okrem výstavby NTC, či dvojhaly na Abovskej, by to mala byť aj modernizácia krytej plavárne, či atletického štadióna.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

231
videní
02:35
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
870
videní
03:02
485
videní
02:35
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1729
videní
04:03


Facebook loginGoogle login