K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Polícia posilní hliadky, DPMK zas spoje MHD

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.10.2016 12:31 | Spravodajstvo
Posilnená mestská hromadná doprava (MHD) a hliadky mestskej polície sú aj tento rok nevyhnutnou súčasťou Sviatku Všetkých svätých v Košiciach.

Vzhľadom na zvýšený pohyb osôb a s tým súvisiacu bezpečnosť bude posilnený výkon služby mestskej polície v okolí všetkých cintorínov. Zmeny ohlásil na svojich linkách aj Dopravný podnik mesta Košice, zabezpečí na súvisiacich linkách veľkokapacitné vozidlá.

Mestská polícia mimoriadne posilní hliadky
Na všetkých cintorínoch bude zabezpečený zvýšený výkon služby mestskej polície. Celkovo pôjde o 12-14 hliadok, ktoré budú dohliadať na dodržiavanie poriadku od piatku 28.10.2016 do stredy 2.11.2016. V prípade potreby budú počty policajtov kontrolujúcich cintoríny a ich okolie posilnené. Súčasne budú príslušníci MsP dbať na to, aby svojou činnosťou v týchto lokalitách predchádzali protiprávnym konaniam, ku ktorým v okolí a na samotných cintorínoch dochádza v tomto období vo väššom počte.

Vo zvýšenej miere budú monitorovať cintoríny aj nočné hliadky, ktoré by mali zamedziť prípadnému vandalizmu či nočným krádežiam vecí z hrobov. "Napriek tomu, že mestská polícia už počas takýchto exponovaných dní v minulosti niekoľkokrát úspešne zasiahla, je dôležité a opakovane na to každoročne upozorňujeme, aby si aj samotní ľudia dávali pozor na svoje veci a boli k sebe ohľaduplní," zdôraznil Ján Palčik, náčelník mestskej polície.

DPMK posilní dopravu a súvisiace spoje MHD
Počas sviatku Všetkých svätých sa očakáva aj zvýšený nápor cestujúcich v prepravných prostriedkoch MHD. Dopravný podnik mesta Košice preto posilní svoje spoje. Od soboty 29. októbra do utorka 1. novembra 2016 vypraví DPMK na linky 12 a 33 veľkokapacitné autobusy. Počas voľných dní aj intervalovo posilní linku 33, ktorá zabezpečuje dopravu ku Krematóriu a premávať bude aj linka 54, ktorá spája verejný cintorín s viacerými sídliskami.

Autobusová linka 33
na trase Staničné námestie – Palackého – Krematórium, bude od  8:00 do 18:00 hod.  premávať  v 30 minútovom intervale,  a od 18:00 do 20:00 hod. v 60 minútovom intervale

Autobusová linka 54
Sídlisko Ťahanovce – Dargovských hrdinov - Nad jazerom – Verejný cintorín – Luník VIII – KVP, kláštor, bude od 8:00 do 18:00 premávať v 30 minútovom intervale.

Opatrenia chystajú aj dopravní policajti
Vzhľadom na to, že tieto sviatky sú každoročne spojené so zvýšeným náporom zo strany vodičov, polícia prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodiči, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam.

Počas minuloročných "dušičkových" dní (30.10. - 3.11.2015) došlo na cestách v SR k 211 dopravným nehodám, pri ktorých zahynulo šesť osôb, ťažko sa zranilo 13 osôb a 85 sa zranilo ľahko.

Polícia radí:
     -  nedajte šancu zlodejom, nenechávajte svoje veci „na očiach“ v aute,
     -  strážte si svoje veci aj na cintoríne či v kostole, zlodejom stačí malá nepozornosť a kabelka  
        zmení majiteľa,
     -  na osobné veci nezabúdajte ani na staniciach a počas cesty v hromadných prostriedkoch,
     -  nenoste so sebou veľkú hotovosť a plaťte radšej kartou
     -  ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu
      - ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície. Prípadne kontaktujte políciu na čísle 158, alebo 112.

Zdroj: Mesto Košice, DPMK, KR PZ v Košiciach
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
196
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
285
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
350
videní
02:10
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
955
videní


Facebook loginGoogle login