2020 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košické Vianoce spestrí 49 stánkov

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.11.2016 08:21 | Spravodajstvo
Košickú Hlavnú ulicu už skrášľuje Vianočný stromček. Ten v piatok od skorých ranných hodín rúbali v Malej Lodine a neskôr ho za sprievodu polície prevážali na tradičné miesto. Ako nás informoval riaditeľ Mestských lesov Košice Tibor Roth: "Stromček má 19 metrov, zistili sme po zrezaní, že má rovných 30 rokov, viem vám povedať ešte jeho hrúbku - v prsnej výške 38 centimetrov a obvod nejakých 158 centimetrov. Jeho výrub bol pomerne "ľahký", pretože ten terén bol veľmi dobrý. Nachádzal sa blízko asfaltovej cesty, bol síce v oplotení, takže sme museli  časť zložiť, ale potom to už išlo úplne plynule."

Po minulé roky zdobili Hlavnú ulicu stromčeky z oblasti Kojšova, aj preto je ten tohtoročný výnimočný. Na jeho rozsvietenie si ale ešte budeme musieť počkať. Z Referátu kultúry mesta Košice nás informoval Richard Herrgott: "Samotné Vianoce štartujeme 5.12. tradične tak, ako sme v Košiciach zvyknutí veľkou otváracou šou. Súčasne rozsvietime aj celú Hlavnú ulicu, ale aj celé vianočné osvetlenie."

Neoddeliteľnou súčasťou vianočnej atmosféry v meste budú tento rok aj vianočné trhy. Tu sa ľudia môžu tešiť na spolu 49 stánkov vrátane primátorského punču a charitatívneho stánku železiarní. Zaujímavosťou je fakt, že každý podnikateľ zaplatí za svoj stánok inú sumu. Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová nás informovala, že: "Boli určené sumy za prenájom týchto stánkov s tým, že boli rozdelené podľa toho, či sa jedná o suveníry, mäsové špeciality, bezmäsové špeciality, alebo iný druh pohostenia. Stánky so suvenírmi sa nelicitovali, ale licitovali sa všetky ostatné stánky s pohostením."  

Najvyššia vylicitovaná suma za prenájom v kategórii víno a medovina je 617 €/deň, v kategórii bezmäsové špeciality 400€/deň a  v kategórii mäsové špeciality je to 684 €/deň. Financie z príjmu za prenájom poputujú výhradne do pokladnice mesta. Aj keď sa Vianoce v Košiciach oficiálne začínajú až 5. decembra, podľa Richarda Herrgotta sa obyvatelia i návštevníci na slávnostnú atmosféru môžu tešiť už o čosi skôr a to počas víkendu 3. - 4.12.

Vianočné trhy potrvajú minimálne do 23. decembra. Po tomto termíne ešte môžu podnikatelia ponúkať svoje služby až  do 6. januára podľa vlastného rozhodnutia.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Peter Černík22.11.2016 08:36:06

684 €/deň ... opäť zabezpečí nekvalitnú klobásu s kúskom chleba za 8,50 € a varené víno 3.triedy. Takže aj tento rok sa môžme tešiť na tlačenicu medzi predraženými stánkami. Prečo neurobiť tých stánkov viac s lacnejším nájmom? Viac priestoru, kratšie rady, nižšie ceny a vyššia kvalita by prilákala častejšie viac ľudí.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
667
videní
02:25
433
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
850
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
310
videní


Facebook loginGoogle login