1636 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Chystajú ďalšie protipovodňové opatrenia

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.11.2016 08:04 | Spravodajstvo
Na košickom sídlisku Nad jazerom budú upravovať hrádzu. Práce na protipovodňovej ochrane spočívajú vo výstavbe ochranného múru a v zriadení podzemnej nepriepustnej steny. Tú chcú vodohospodári spraviť do hĺbky 2 m pod úroveň chráneného územia a na vzdušnej strane pri päte hrádze navrhujú obnoviť obslužnú komunikáciu. Ako nás informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Pavel Machava: "Predmetná stavba sa nachádza na ľavom brehu rieky medzi haťou a diaľničným mostom pri teplárni, to znamená že nezasahuje do sídliska Nad jazerom, resp. MČ Krásna nad Hornádom, ktorá sa nachádza pod haťou. Stavba sa okrajovo dotýka MČ Vyšné Opátske."

Finálny projekt by mal byť hotový vo februári budúceho roka, následne vyhlásia verejné obstarávanie a hotovú stavbu by chceli vodohospodári skolaudovať začiatkom roka 2020. Realizácia stavby ale má prebiehať v čase, kedy nehrozia zvýšené povodňové stavy v toku Hornád a táto skutočnosť teda môže ovplyvniť aj celkovú dobu výstavby. Viacerí obyvatelia majú obavy z toho, že v rámci realizácie projektu dôjde k ďalšiemu výrubu okolo Hornádu. Vodohospodári ale takéto riešenie odmietajú. P. Machava dodal, že: "Výruby, ktoré boli realizované v rámci údržby vodného toku sa dotýkali výlučne odstraňovania drevín v prietočnom profile rieky (nie v okolí Hornádu) tak, aby sa zlepšil voľný prietok vody. V tejto etape nie sú plánované žiadne ďalšie výruby."

Slovenský vodohospodársky podnik poukazuje aj na fakt, že povinnosti súvisiace so správou vodných tokov mu plynú zo zákona.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
590
videní
04:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
910
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1931
videní
03:45
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13639
videní
05:02


Facebook loginGoogle login