1761 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

8 kontajnerov im chcú umiestniť rovno pod okná

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.12.2016 13:17 | Spravodajstvo
Mestská časť Západ si v tomto roku dala za cieľ vybudovanie uzamykateľných kontajnerovísk. V týchto dňoch práce finišujú, keďže hotové by mali byť podľa pôvodných plánov do soboty desiateho decembra. Na Terase tak po novom pribudlo 23 kusov, jeden z nich však vyvolal u miestnych rozbroje.
 
"Nás - obyvateľov Petzvalovej 17 trápi nové úložisko pre osem kontajnerov. Vysvetlili nám, že to inak nejde kvôli sieťam, keď sme ich požiadali, aby to nestavali vôbec, tak vraj je to otázkou toho, že ľudia chcú parkovacie miesta, ktoré by sa presťahovaním pôvodných kontajnerov uvoľnili," vysvetlila nám situáciu nespokojná obyvateľka Janette Wierbiczká. Výstavbou takýchto "smetných košov na kľúč" však mestská časť chce prioritne bojovať proti takzvanej kontajnerovej turistike. "My stále združujeme dve až tri kontajneroviská a vytvárame nové, uzamykateľné. Je to z jediného dôvodu, pretože mnohí naši spoluobčania sa hrabú v týchto kontajneroch, je to otázka nielen hygieny, ekológie, ale aj bezpečnosti," zdôrazňuje starosta Terasy, Ján Jakubov.

Na Petzvalovej dochádza k združeniu troch kontajnerovísk – spred Petzvalovej 15, Petzvalovej 21 a spred Stodolovej 1 až 3. Podľa starostu s tým novovzniknutým ľudia zo spomínaných brán súhlasia. Opačný názor však majú ľudia žijúci v bráne číslo 17, pred ktorou nové kontajnerovisko vzniklo.

Od vchodu je vzdialené niečo vyše osem metrov, obyvatelia však naň majú priamo vytočené svoje balkóny. Podľa pôvodného plánu malo vzniknúť kúsok ďalej, vedľa výmenníkovej stanice. Mestská časť však na jeho výstavbu nedostala povolenie od vodárov. O vzdialenosti smetných košov od obydlí, nehovoria žiadne normy, akurát Všeobecne záväzné nariadenie mesta tvrdí, že vzdialenosť na vynášanie odpadu má byť od obytných budov do 60 metrov. Nespokojní obyvatelia prichádzajú s vlastnými riešeniami. Súhlasili by aj s premiestnením kontajneroviska pred štítovú stenu bloku.
Mestská časť hovorí, že je za demokratické riešenie.

"Pokiaľ budú silnieť tieto hlasy zvolám oficiálne stretnutie občanov. Ak sa nebudú vedieť dohodnúť požiadam ich, aby urobili podpisovú akciu tých, ktorých sa to týka. Ak bude väčšina proti, nemáme problém toto kontajnerovisko demontovať, osadiť ho na hociktorom inom Luníku a vrátiť späť pôvodné kontajneroviská, ktoré boli verejne prístupné," dodal starosta.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
736
videní
01:42
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3771
videní
03:00
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1093
videní
01:51
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
810
videní
01:08


Facebook loginGoogle login