K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Obyvatelia: Bezpečnosť zvýšili občianske hliadky

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.12.2016 12:36 | Spravodajstvo
Bezpečnostná situácia na Luníku VIII v Košiciach sa podľa mestskej časti za posledné obdobie zlepšila. V priebehu ostatných týždňov tam nezaznamenali prepady, ani krádeže.

Kritická situácia zo septembra a októbra vyústila až do toho, že miestni obyvatelia si zriadili vlastné občianske hliadky. Reakciou mestskej časti bola inštalácia bezpečnostnej kamery: "Momentálne je situácia taká, že nás teší namontovaná kamera. Hliadka zatiaľ pokračuje, nevieme ešte dokedy. Hliadkuje už pomenej ľudí, ako predtým. Kamera je nainštalovaná na Jedlíkovej, na poslednej budove internátu, kde je už cesta smerom dole na Luník IX," povedal pre TV KOŠICE Andrej Sitkár, zástupca starostu Mestskej časti (MČ) Košice – Západ.

Ide o otočnú kameru, ktorá skúma široký záber daného úseku a na jej osadení sa dohodla MČ Košice - Západ spoločne s Technickou univerzitou v Košiciach. Na Petzvalovej ul. č. 48 – 49 pribudol aj svetelný stožiar, mesto za jeho inštaláciu a súvisiace práce zaplatilo firme ELTODO OSVETLENIE, s.r.o takmer 2800 eur s DPH.

Podľa obyvateľov tejto lokality ale za zlepšením situácie stoja práve občianskej hliadky a ich široká medializácia.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2389
videní
03:04
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1330
videní
02:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
646
videní
Náš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2010
videní
02:47


Facebook loginGoogle login