2047 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Na parkoviskách parkujú kopy snehu

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.01.2017 17:10 | Spravodajstvo
Snehová nádielka narobila problémy na cestách aj počas víkendu. Vodiči v Košiciach sa však ani dnes na viacerých miestach nezaobídu bez lopaty. Keď chcú zaparkovať, sneh si musia najprv odpratať. Vyhrabať auto z haldy snehu neraz musia aj keď chcú z parkovacieho miesta odísť. Najviac negatívnych ohlasov smeruje na spoplatnené zóny. EEI hovorí, že parkovacie miesta, ktoré spravujú, postupne čistia od snehu. Vyčlenená je na to samostatná skupina so 4 mechanizmami. Podľa spoločnosti sú pracovníci v službe nepretržite od piatka.

"Parkovacie miesta sú odpratávané v samostatnom režime a celé tempo údržby záleží vo veľkej miere aj od súčinnosti vodičov, ktorí majú svoje vozidlá zaparkované na parkoviskách. Taktiež je dôležité porozumieť postupnosti odpratávania snehu, keďže na to, aby sa mechanizmy dostali na samotné parkoviská, je potrebné najprv odhrnúť prístupové cesty," uviedla Lucia Chovanová, mediálna zástupkyňa spoločnosti EEI.

Mechanizmy sú podľa firmy blokované zaparkovanými autami. Tvrdia, že parkoviská sú vo veľkej miere obsadené.  Údržbu ciest v Košiciach zabezpečuje aj KOSIT.

"Počas posledných troch dní sa zamestnanci spoločnosti pasovali s výnimočnou situáciou. Až do súčasnosti celý tím zimnej údržby odstraňuje následky snehovej kalamity, ktorá postihla celý východ Slovenska a skomplikovala život obyvateľom takmer všetkých miest. Pokiaľ sa situácia s počasím nezmení, odstránime všetky následky kalamity v priebehu niekoľkých dní," povedala pre TV KOŠICE Silvia Karolyiová z Oddelenia PR a komunikácie spoločnosti KOSIT.

Na sociálnych sieťach sa objavili desiatky fotografií neodprataných parkovísk. Košičan Michal Kravčík si rovnako jedno z nich chcel zvečniť. Za parkovanie medzitým dostal pokutu 50 eur. Sankciu však pre neupravené miesta na parkovanie odmietol zaplatiť, a tak bude predvolaný na dopravný inšpektorát. Sám však priznáva, že stál na mieste, kde platí zákaz zastavenia.

"Keď som videl, že parkovisko pod Amfiteátrom nie je odhrnuté, povedal som si, že to pôjdem odfotiť, že ako sa naši "vrchní" starajú o mesto. Asi o 3 minúty som sa otočil a už ta boli mestskí policajti.  V tejto veci sú veľmi bystrí a ostrozrakí, ale nie v tom, v akom stave je mesto, aké je zasnežené a aká je situácia. Dnes som sa prešiel mestom a je to smutný príbeh," povedal pre TV KOŠICE.

Do reakcie nám prišli aj fotografie zľadovatených parkovísk.

Na Mestskej polícii sa už objavilo podozrenie zo spáchania priestupku spoločnosti EEI. Ako tvrdia poslanci Jaroslav Polaček a Rastislav Trnka, na prenajatých parkovacích plochách sa zimná údržba nevykonáva. Odvolávajú sa na platné VZN a nájomnú zmluvu medzi mestom a spoločnosťou EEI. Podobný názor má zrejme aj košický magistrát.

"Spoločnosť EEI je zmluvne viazaná s Mestom Košice, okrem iného aj na celoročnú údržbu parkovísk v 10 rezidentských lokalitách. Sme znepokojení nedostatočnou aktivitou a stavom týchto parkovísk po hustom snežení v našom meste. Vznikla výnimočná situácia, ktorú mesto priebežne rieši a to isté očakáva aj od prevádzkovateľa parkovania v rezidentských lokalitách. Okamžite vyzývame nájomcu na plnenie si zmluvných podmienok," povedala hovorkyňa mesta Košice, Linda Šnajdárová.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1730
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3391
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4420
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
279
videní


Facebook loginGoogle login