1945 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Najdlhšiu turistickú trasu na Slovensku zdolali za 30 dní

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.01.2017 16:34 | Iné
Matúš Lašan je talentovaný Košičan, ktorý sa ako samouk venuje časozberným videám. Nie tak dávno sme vám jeho tvorbu predstavili aj my, timelapse videá Somewhere in Slovakia nám pripomínajú aké krásne je Slovensko. Aktuálne je v príprave dokument 30 dní hrdinom.

Bol to môj trochu netradičný nápad, vymyslel som si prejsť najdlhšiu turistickú trasu na Slovensku. Siaha od Duklianskeho priesmyku po Devín, prechádza celým Slovenskom a má zhruba 760km,“ uviedol pre TV Košice Matúš.

Trasa im zabrala 30 dní, a aj keď väčšinou pracuje sám, teraz boli traja. Malý team tvorili okrem Matúša aj Košičanka Majka Prokipčáková, začínajúca fotografka a športovkyňa, tretí bol fotograf Pavol Laštič zo Zázrivej.  

Za najintenzívnejší zážitok označil Matúš búrku, ktorej silu v živote nezažil ani v pohodlí domova, nie ešte počas túry. Prečkali ju v maringotke a miestami mali pochyby o tom, či vôbec vyviaznu živí.  Celú cestu hrdinov SNP prešli poctivo, bez skratky a podľa značiek. Splnili si tak sen mnohých bláznov, ktorým učarovala turistika. Ako uviedli, 30 dní každodenného dobrodružstva a zážitkov ale aj bolesti a nekončiacej driny.

Dokument 30 dní hrdinom by mal byť hotový v lete 2017, mladým fotografom a zároveň turistom želáme veľa tvorových síl, na video sa už tešíme.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
549
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1927
videní
03:45
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13617
videní
05:02
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
330
videní
00:22


Facebook loginGoogle login