2888 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Polročné vysvedčenie je aj motivačným prvkom

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.01.2017 19:11 | Spravodajstvo
Žiaci základných a stredných škôl si dnes preberali výpisy polročných vysvedčení. Tie mohli dostať klasifikáciou alebo vo forme slovného hodnotenia, či dokonca kombináciou týchto dvoch spôsobov. Na ZŠ Hroncovej v Košiciach dostávali klasické známky.

"Polročné hodnotenie je akýsi motivačný prvok, ide o výsledok za prvých 5 mesiacov v škole. Žiakom ukazujeme či idú správnym smerom, v ktorých predmetoch by možno mohli pridať. Tú najväčšiu váhu majú známky na vysvedčeniach, resp. výpisoch žiakov 9. ročníka,  lebo tie sa im budú započítavať na prijímačky na stredné školy,"  povedal pre TV Košice  Martin Fazekaš, zástupca riaditeľky ZŠ Hroncova.

Na to však majú ešte čas prváci, ktorí svoje polročné výpisy vysvedčení dostali po prvýkrát. A ako nám povedali, od septembra sa v škole naučili počítať do 100, a možno aj do 200.   

Prvýkrát si odnesie domov polročné hodnotenie viac ako 58.500 prvákov. Aby boli výsledky čo najlepšie, netreba všetko nechať len na škole.

"Sú to prváci, ktorí potrebujú systematickú prácu nielen v škole, ale aj doma.  Keď máme doma prváka, mali by sme si nájsť aspoň jednu až dve hodiny čas, aby sme si s ním popoludní napísali domáce úlohy. Potom budú krásne pracovať aj v ďalších ročníkoch," uviedla pre TV Košice učiteľka Marianna Dócziová.

Žiakov tento týždeň čakajú aj polročné prázdniny. Jeden deň voľna si užijú už tento piatok.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
802
videní
01:52
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1003
videní
01:41
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1980
videní
02:08
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
506
videní
02:38


Facebook loginGoogle login