K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

FOTO: Pribúdajú poškodenia áut na výtlkoch

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.02.2017 16:11 | Doprava
Počas víkendu sa na košických cestách objavil tradičný a každoročný problém. Neviditeľné výtlky ukryté v mlákach, ktoré dokážu zlikvidovať pneumatiku, disk, v horšom prípade vážne poškodia nápravu auta.

Pribúdajú poškodenia áut
Niekoľko škodových udalostí bolo evidovaných už cez víkend, ďalšie aj dnes (v pondelok) ráno. Keď sme úseky monitorovali popoludní, bola už väčšina veľkých výtlkov označená prenosným značením. Je ale vzhľadom na očakávaný vývoj počasia pravdepodobné, že sa objavia ďalšie a škodové udalosti budú pribúdať.

Čo v prípade, ak vám výtlk poškodí auto?
Aby ste si škodu mohli uplatniť u správcu komunikácie, je nutné zavolať políciu a trvať na zdokumentovaní a riešení nehody formou škodovej udalosti. Je tiež vhodné, ak si urobíte aj vlastné fotografie z miesta ( výtlk, poškodené koleso ). Na uplatnenie škody si musíte zistiť správcu komunikácie, na ktorej sa automobil poškodil (môže ním byť mesto, mestská časť, alebo NDS). Iba takto si uplatníte škodu u správcu písomnou formou. Po obhliadke auta v poisťovni, v ktorej má správca komunikácie poistenie zodpovednosti za škodu, zostáva už len čakať na výsledok. Štatistika úspešnosti v týchto prípadoch ale neexistuje.

Nie je na škodu, ak si odložíte aj všetky náhradné diely pre poisťovňu správcu, prípadne si vyžiadajte zo servisu protokoly o meraní geometrie náprav pred a po oprave.

PZP vám škodu uhradí len ak máte pripoistenie
Keď neuspejete u správcu ciest s písomnou žiadosťou o náhradu škody, pomôže už len havarijné poistenie, prípadne povinné zmluvné poistenie so špeciálnym pripoistením. Poslednou možnosťou je mimosúdna dohoda, alebo žiadať náhradu škody na súde v občiansko-právnom konaní.

Podmienka na uplatnenie škody
Na to, aby ste mohli uvažovať o náhrade spôsobenej škody, musí byť výtlk neoznačený. Aj preto je zrejme bežnou praxou, že po dvoch alebo troch škodových udalostiach pribúda v úseku s výtlkom expresne rýchlo dopravné značenie.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
236
videní
01:13
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1682
videní
01:20
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
694
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
607
videní
04:23


Facebook loginGoogle login