K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Za papuču môžete často ďakovať aj aktívnym "susedom"

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.02.2017 11:38 | Spravodajstvo
Nájsť parkovacie miesto na košických sídliskách je čoraz ťažšie. Problémy hlásia aj vodiči bývajúci na sídliskách Dargovských hrdinov, Ťahanovce a KVP.

Na Furči viac papúč pre EVČ z iného mesta
Len za prvý mesiac tohto roka tu mestskí policajti riešili spolu 336 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Na chodníkoch autá parkujú najmä vo večerných hodinách. Mestská polícia ale nahlásenia dostáva aj od samotných obyvateľov sídlisk. Na Furči riešili celkovo 96 priestupkov, košické EČV malo z toho len 38% áut.

V priestupkoch nezaostávajú ani Ťahanovce
"Na Sídlisku Ťahanovce to bolo 111 priestupkov. Osadených bolo 40 papúč, 84 vozidiel malo evidenčné číslo Košíc, 27 vozidiel bolo z iných okresov/štátov. Na Sídlisku KVP riešili príslušníci MsP 129 dopravných priestupkov. Na 13 vozidiel osadili papuču, 111 vozidiel bolo evidovaných v Košiciach, ostatné v inom okrese/štáte,"  uviedla pre TV Košice Linda Šnajdárová, hovorkyňa mesta Košice.

Na Furči, Ťahanovciach a KVP dostalo v januári tzv. papuče  takmer 60 áut. Niektorí si našli za stieračom kvôli priestupku predvolanie na mestskú políciu. Podľa magistrátu, v čase nepriaznivých poveternostných podmienok vložia predvolanie do priesvitného plastového obalu, aby sa nepoškodilo.

Predvolanie kvôli priestupku sa neoplatí ignorovať
"Zákon však neukladá povinnosť oboznámiť takouto formou vodiča o priestupku. Ak sa vodič pri vozidle nenachádza, policajt zistí držiteľa vozidla a toho následne predvolá k objasneniu skutku," dodala. Teda to neznamená, že ak vám predvolanie napr. rozmočí sneh či dážď, priestupok vám odpustia.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
587
videní
01:01
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
172
videní
01:05
514
videní


Facebook loginGoogle login