922 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Košice majú unikát - Univerzitnú veterinárnu nemocnicu

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.02.2017 07:00 | Spravodajstvo
V Košiciach otvorili Univerzitnú veterinárnu nemocnicu. Určená je širokej verejnosti nielen na regionálnej, ale aj na celoslovenskej úrovni. Bude slúžiť pre majiteľov malých, resp. spoločenských zvierat. K dispozícii bude nonstop, s urgentným príjmom po 18.00 h.

"Nemocnica bude fungovať najmä ako referenčné pracovisko. To znamená, že súkromní veterinárni lekári do nej budú môcť posielať pacientov, ktorí majú komplikácie alebo si vyžadujú špeciálne operačné zákroky s následnou krátkodobou, prípadne dlhodobou hospitalizáciou a monitoringom pacienta." povedala rektorka Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmaćie, Jana Mojžišová.

Klienti nebudú musieť chodiť po areáli univerzity a hľadať jednotlivé ambulancie, ale všetko budú mať k dispozícii pod jednou strechou.

"Máme tu špecializované onkologické, oftalmologické, chirurgické, ortopedické a gynekologické ambulancie a špeciálnu miestnosť pre fyzioterapiu zvierat. Je to vysoký štandard, môžeme konkurovať klinickým pracoviskám doma i v zahraničí," doplnila Mojžišová.

Nemocnica má tiež plniť významnú úlohu z hľadiska zlepšenia kvality výučby študentov. Vytvárať má aj základňu pre vedeckovýskumné aktivity v oblasti veterinárnej medicíny a jej prepojenia na biomedicínsky výskum. Pracovisko je ako jediné na Slovensku vybavené napr. inkubátormi pre malé zvieratá, či špeciálnym boxom na prípravu liekov pre onkologických pacientov.

Samotnú budovu postavili v roku 2015 takmer za 7 miliónov eur. Finančné krytie výstavby bolo realizované zo zdrojov EÚ – Európsky fond regionálneho rozvoja. Univerzitná veterinárna nemocnica je súčasťou MediParku Košice.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
590
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1931
videní
03:45
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13639
videní
05:02
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
331
videní
00:22


Facebook loginGoogle login