K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Obchádzka pri letisku len pre vodičov s povolením

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.02.2017 13:18 | Doprava
Ministerstvo dopravy a výstavby SR vydalo povolenie na čiastočnú uzávierku rýchlostnej cesty R2 – R4 – PR3 v Košiciach v križovatke VSS. Rekonštrukcia križovatky VSS, ktorá je súčasťou 2. etapy modernizácie električkových tratí v Košiciach, začne od soboty 4. marca 2017 od 6:00 hod. Predpokladané ukončenie rekonštrukcie križovatky VSS je 31. júla 2017. Termíny dnes potvrdilo aj mesto a DPMK.

Prázdniny sú pre uzávierku lepší termín
"Schválený termín uzávierky je pre cestujúcu verejnosť výhodnejší ako pôvodne navrhnutý 27. február, pretože školákom na východnom Slovensku začínajú jarné prázdniny a premávka v meste nebude taká, ako počas bežných pracovných dní. Takže všetci, ktorých sa budú týkať s uzáverou súvisiace zmeny v doprave, si na ne môžu zvykať v jednoduchších podmienkach," hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

Vodiči sa musia zorientovať v obchádzkach
Počas rekonštrukcie križovatky sa autá nedostanú z centra mesta po Južnej triede na Alejovú ulicu, na Sídlisko Nad jazerom ani do Barce. Obchádzka povedie po odbočení z Južnej triedy cez Cintorínsku, Rastislavovu a Alejovú ulicu s napojením na privádzač rýchlostnej cesty. Z Barce sa bude dať autom odbočiť iba doprava na most VSS. Vodiči budú môcť pokračovať cez Vyšné Opátske na Prešovskú – Sečovskú alebo sa pri teplárni otočiť a vrátiť späť na most VSS. Zmeny v doprave budú vyznačené prenosnými dopravnými značkami. O zmenách električkovej a autobusovej dopravy bude verejnosť informovať Dopravný podnik mesta Košice.

Obchádzka pri letisku nebude pre všetkých
Podľa informácií od zástupcov Letiska Košice navrhnutú obchádzkovú trasu z Barce do širšieho centra mesta po Čkalovovej ulici v Barci cez účelovú komunikáciu okolo terminálu Letiska Košice, ktoré je jej vlastníkom, s napojením na rýchlostnú cestu pri Pereši, nebude môcť využívať široká motoristická verejnosť. „Letisko chce ale urobiť maximum a vyjsť v ústrety obyvateľom susedných mestských častí - Barca a Šebastovce. Vyčlení pre ne dočasné povolenia na prejazd po účelovej komunikácii, platné počas trvania rekonštrukcie križovatky VSS. Distribúciu povolení zabezpečia pre svojich obyvateľov miestne úrady oboch mestských častí,“ uviedol  Juraj Toth, marketingový manažér Letiska Košice.

Účelová cesta letiska by nápor dopravy nezvládla
Na základe odborného posudku je technický stav komunikácie Letiska Košice pre zvýšenú premávku nevyhovujúci.  „Účelová komunikácia v súčasnom stave nespĺňa predpoklady na zvládnutie odklonu dopravy. V prevažnej väčšine úsekov nespĺňa šírkové ani technické parametre pre obojsmernú premávku,“ uviedol Toth. Podľa jeho slov je absolútnou prioritou Letiska Košice zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti letovej prevádzky. Doložil, že účelová komunikácia sa využíva najmä pre správu a prevádzku Letiska Košice, predovšetkým na dopravu leteckého paliva, ďalej pre účely ochrany a zabezpečenia funkčnosti zariadení Letových prevádzkových služieb a tiež ako hlavná prístupová komunikácia v prípade núdzových situácií.


Zdroj: Mesto Košice a SITA
Foto: TV KOŠICE
Mapa: Ing. Pavel TITL

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1147
videní
968
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1827
videní


Facebook loginGoogle login