1031 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: V Steel Aréne si uctili 4 hokejové legendy

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.03.2017 19:57 | Šport
Pred stretnutím 51. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi Košicami a Zvolenom si domáci pripomenuli kvarteto svojich niekdajších vynikajúcich hráčov - výnimočnej pocty sa dočkali Jiří Holeček, Bedřich Brunclík, Ján Selvek a Igor Liba.

"Jirko Holeček je jedným z hráčov generácie, ktorá stála pri zrode vrcholového hokeja v Košiciach. Ján Selvek priviedol košický tím najskôr ako kapitán pri historickom postupe do najvyššej súťaže v roku 1964 a neskôr pôsobil ako tréner pri prvom federálnom titule majstra Československa. Bedřich Brunclík prišiel do Košíc ako mladý chlapec v juniorskom veku a košickému hokeju zasvätil doslova celý život. Najskôr dve desaťročia ako hráč a následne 30 rokov ako tréner všetkých vekových kategórií. Majster sveta Igor Liba sa na svetových klziskách pričinil o dobré meno nielen Československa ale aj košického klubu, za ktorý hrával," povedal prezident HC Košice Juraj Mondík.

Pod strechu košickej Steel arény v nedeľu vyvesili repliky dresov s číslami spomenutej štvorice osobností košického hokeja - Holečkovu jednotku, Brunclíkovu sedmičku, Selvekovu trinástku a Libovu päťku. Medzi oceneným kvartetom mal byť aj Vincent Lukáč, ten však túto poctu odmietol. "V živote som nepočul, že by vyvesovali naraz päť dresov. Hala v Košiciach stojí 11 rokov, sezónu čo sezónu mal byť hore jeden dres. Nie takto, bez zváženia, že zrazu vyvesia päť dresov a hotovo. Takúto poctu si neželám," vyjadril Vincent Lukáč svoj nesúhlasný postoj s "hromadnou" slávnosťou vyvesenia dresov.

Dvojnásobný majster sveta Lukáč je roky známy kritickými názormi na slovenský a tiež košický hokej. Dlhodobo napríklad tvrdí, že nie je dobré, keď v štruktúrach košického klubu nepracujú bývalí skvelí hráči.

Text: SITA
Video: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2949
videní
02:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
513
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3076
videní
04:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3437
videní
03:07


Facebook loginGoogle login