4160 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

KOSIT: Podzemné kontajnery? Majú priveľa nevýhod

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.03.2017 07:26 | Spravodajstvo
Myšlienka podzemných kontajnerov do Košíc síce prišla tiež, avšak jej realizácia je už zdá sa menej reálna. Spoločnosť KOSIT a.s., ktorá má v meste na starosti odpad hovorí, že podzemné i polopodzemné kontajnery majú viac nevýhod, než plusov.

KOSIT: Hlavný nedostatok je neporiadok v okolí moderného kontajneroviska
Za podstatné mínus považuje aj neporiadok vôkol, ktorý časom okolo tohto typu vzniká. Paradoxne práve s cieľom zamedziť porozhadzovaným odpadkom tento typ kontajneroviska začiatkom decembra predstavili napríklad v Moldave nad Bodvou. Priaznivci podzemných kontajnerov hovoria, že ide o estetické a ekologické riešenie. Košickí aktivisti sa začali výstavby polopodzemných a podzemných kontajnerov dožadovať aj petíciou. Mesto i KOSIT a.s. sa rozhodli pre projekt, v ktorom budú porovnávať.

"Radi by sme skúsili do Košíc umiestniť také nadzemné stanovište, ktoré sme v spolupráci s našou externou projektantskou firmou navrhli. Umiestnime aj polo alebo podzemné riešenie, tak aby si mohli Košičania sami vyskúšať, ktorá alternatíva im viac vyhovuje," priblížil Marián Christenko, generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s.

Koncepcie budú porovnávať v MČ Juh
Predbežne by mali tieto dve rozdielne kontajneroviská vybudovať v MČ Juh a to ešte v tomto roku. Myšlienkou, ako zmeniť koncepciu kontajnerových stanovíšť, sa spoločnosť KOSIT podľa vlastných slov zaoberá od vlaňajšieho mája. Nateraz u nich vyhráva myšlienka uzamykateľných kontajnerovísk, ktoré už pred časom rozbehla aj MČ Západ. Týmto spôsobom bojuje aj proti tzv.kontajnerovej turistike. Mesto aj spoločnosť KOSIT a.s. vidia v uzamykateľných kontajneroviskách výhodné riešenie. Magistrát sa ale rozhodol vytvoriť v tejto súvislosti pracovnú skupinu. Vyhlásená bude tiež súťaž alternatívnych riešení, obyvatelia mesta budú môcť svoj názor vyjadriť hlasovaním o najlepší návrh. Mesto nateraz hovorí, že aj v prípade nových riešení, by sa ceny za odpad zvyšovať nemali.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
201
videní
01:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
172
videní
01:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
539
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
363
videní
01:35


Facebook loginGoogle login