2656 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

V Košiciach otvorili moderné rehabilitačné centrum

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.03.2017 07:57 | Spravodajstvo
Základom pooperačnej starostlivosti zranených zvierat je fyzioterapia. Jej služby však na Slovensku ponúka minimum zariadení, z ktorých jedno nájdete práve v metropole východu. Zakladateľka centra, Alžbeta Klímová uviedla, že: "Rehabilitačné centrum wetPet začalo fungovať niekedy v novembri minulého roku, s tým, že hlavným cieľom je poskytovať rehabilitácie a pooperačné cvičenia pre psov a mačky".

Ide o kompletné rehabilitačné služby, ktoré poskytujú ošetrenie pohybového aparátu. Tie sa vykonávajú prostredníctvom špecifických prístrojov, ktorých zakúpenie stojí aj niekoľko tisícok eur. Práve hydroterapia je vďaka svojim účinkom tou najrozšírenejšou metódou.

"Do vane sa nepridávajú žiadne chemikálie, k výmene vody dochádza každý druhý deň, pričom voda potom prechádza dvoma filtrami. Pes tam vchádza z boku, to znamená, že je to pre neho relatívne bezpečné. Bežecký pás je možné skloniť, to znamená, že dokáže imitovať chôdzu do kopca, čo je výhoda hlavne pre posilnenie bedrových a kolenných kĺbov", spresnila veterinárna lekárka Dorota Rozenkrancová.

Pred začatím rehabilitácie, musí pes alebo mačka, absolvovať povinné vyšetrenie, na základe ktorého sa určí ďalšia liečba. Tou môže byť i podstúpenie terapie laserom. Tú nám vysvetlil  veterinár Tomáš Procházka: "Je to terapia žiarením, vyžarovaním svetla. Laser má účinky proti bolesti, regeneračné účinky, pomáha veľmi dobre regenerovaniu jednotlivých tkanív, či sú to kosti alebo mäkké tkanivá. Laser má tú výhodu, že my si vieme korigovať presne oblasť, ktorú chceme laserovať, či to je bedrový kĺb, lakťový kĺb, alebo jednotlivé časti chrbtice Vieme si to naprofilovať presne na to, čo potrebujeme. To je výhoda napríklad oproti magnetoterapii."

Fyzioterapeutické cvičenia môžu využívať i zdravé zvieratá, pre ktoré sú prospešné v podobe kondičných tréningov. Zariadenie plánujú v najbližších dňoch obohatiť i o nové služby. "Chceli by sme robiť výcviky psov, prednášky, či už o rehabilitácii alebo o výcvikoch. Chceli by sme robiť aj stretnutia psíkov v Košiciach, trikrát do mesiaca, aby sa stretávali a socializovali sa."

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
470
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1903
videní
03:45
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13508
videní
05:02
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
324
videní
00:22


Facebook loginGoogle login