3561 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Pri Mlynskom náhone vznikne rekreačná zóna

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.03.2017 12:57 | Spravodajstvo
Mlynský náhon by mal ožiť. Mesto Košice uzavrelo zmluvu, z ktorej má vzísť projektová dokumentácia na revitalizáciu niekdajšej pýchy metropoly východu. Len samotná projektová dokumentácia bude stáť mesto 15 000 eur. Magistrát chce na uskutočnenie projektu získať peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu. Výzva na predkladanie žiadosti o NFP je predpokladaná v prvom polroku 2017.

Podľa hovorkyňa mesta Košice Lindy Šnajdárovej, termín realizácie je závislý od podmienok, ktoré budú stanovené vo výzve ako sú napríklad termíny  na predkladanie žiadosti, schvaľovací proces,  a pod.

Revitalizácia Mlynského náhonu by mohla obsahovať rekonštrukciu vybraných hrádzok, opevnenie koryta, napúšťanie a odvádzanie vody a zmeniť by sa mohlo aj dopravné riešenie. Vzniknúť by tu mohla rekreačná zóna so zeleňou, lavičkami, i mólom. Náklady na tieto plány mesto odhadnúť zatiaľ nevie. „Odhadované náklady budú stanovené po spracovaní projektovej dokumentácie, ktorej súčasťou je aj predpokladaný rozpočet technologickej a stavebnej časti a časti obnovy zelene a drobnej infraštruktúry,“ povedala pre TV Košice Šnajdárová.

Mlynský náhon by sa mal podľa zverejnených dokumentov stať plnohodnotným mestotvorným prvkom.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
159
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
428
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
288
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
303
videní


Facebook loginGoogle login