1250 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Maturanti majú za sebou testy zo Slovenčiny

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.03.2017 17:27 | Spravodajstvo
Stredoškolákom sa dnes na viac ako 700 školách začala externá časť maturitnej skúšky. Tú absolvuje dokopy 40 730 žiakov  z celého Slovenska. Ako prvý prišiel na rad slovenský jazyk a literatúra, z ktorého si žiaci najskôr napísali test, a popoludní sloh.

Písomné maturity potrvajú do konca týždňa. Riaditeľka gymnázia Parku Mládeže v Košiciach – Alena Bobáková, nám povedala: "Dnes sa koná externá časť maturitnej skúšky zo slovenčiny, zajtra je z cudzieho jazyka, podľa výberu študenta, a v piatok sa uskutoční z matematiky. U nás na gymnáziu píše v končiacom ročníku približne 150 študentov."

O tom, akí boli maturanti úspešní v tejto časti, sa dozvedia začiatkom mája. V prípade, že výsledky nebudú postačujúce, majú možnosť zúčastniť sa opravného termínu.

"Na opravný termín sa musia žiaci prihlásiť  najneskôr do 3 rokov od neúspešného vykonania externej časti. Skúšku môžu vykonať buď v septembrovom termíne alebo potom až v riadnom termíne v marci ďalšieho roku. Náhradný termín pre tých, ktorí sa toho riadneho nemohli zúčastniť zo zdravotných dôvodov, sa bude konať od 4 - 7.apríla" uviedla z Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania, Ivana Pichaničová.

Ústne skúšky ich čakajú v termíne od 22. mája do 9. júna.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1582
videní
02:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
513
videní
02:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1608
videní
04:44
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3269
videní
03:17


Facebook loginGoogle login