1155 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Od júna z Košíc priamou linkou aj do Izraela

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.03.2017 13:38 | Spravodajstvo
Z metropoly východu sa po novom budeme môcť letecky dostať  do Izraela. Spoločnosť Wizz Air prichádza s priamou linkou Košice - Tel Aviv už od júna tohto roku. "Prvý let je naplánovaný na 23.júna a lietať sa bude dvakrát týždenne, konkrétne v pondelok a v piatok a následne počas zimného letového poriadku, teda od 29. októbra sa bude do Tel Avivu lietať v stredu a v sobotu," spresnil nám Juraj Toth za Letisko Košice.

Do Izraela sa budete môcť dostať lietadlom typu Airbus A320, ktoré má Wizz Air v Košiciach umiestnené na základni.
"Kapacita lietadla je 180 miest na sedenie. Otvorenie tohto spojenia Wizz Air dlhodobo zvažoval a to hneď z viacerých dôvodov. Ide samozrejme aj o atraktivitu destinácie Tel Aviv, nielen ako pútnického miesta, ale i ako moderného veľkomesta s plážami. Na druhej strane je v Košiciach aj veľká komunita izraelských študentov," dodáva Toth.

ODLETY V IDEÁLNYCH RANNÝCH HODINÁCH
Počas letného letového poriadku je odlet z Košíc do Tel Avivu naplánovaný o 5:00, následne prílet do izraelskej metropoly o 09:20 lokálneho času. Z Tel Avivu sa bude odlietať o 10:10 s príletom do Košíc o 12:40. Letenky už sú v predaji a ich cena začína na úrovni 34,99 EUR.

V priebehu leta bude linka Košice – Tel Aviv jediným priamym leteckým spojením medzi Slovenskou republikou a Izraelom. Wizz Air aktuálne ponúka jedenásť spojení do 10 destinácií v 8 krajinách z 3 slovenských letísk – teda z Košíc, Popradu, a z Bratislavy.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1357
videní
04:46
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
787
videní
02:15
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
925
videní
05:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1507
videní
03:24


Facebook loginGoogle login