1255 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Triton sa nevyhne zmene prevádzkovateľa

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.04.2017 13:30 | Spravodajstvo
Miestny podnik služieb patriaci k mestskej časti Juh bude fungovať už len niekoľko mesiacov. Dôvodom je zlé hospodárenie. Po letnej kúpacej sezóne bude podnik oficiálne zlikvidovaný.

Triton po sezóne zmení prevádzkovateľa
"Pripravuje sa situácia, aby sme ešte zabezpečili v plnom rozsahu a kvalite letnú kúpaciu sezónu na kúpalisku Triton, ktorý tento podnik má v nájme od mesta naďalej. Tým, že bol podnik daný do likvidácie od 1.1.2017 neznamená, že by neexistoval. Jeho činnosť nebola vykonávaná, ale právne úkony smerujú k tomu, aby sa po letnom období jeho činnosť dostala do nulovej pozície," prezradil starosta mestskej časti Juh Jaroslav Hlinka.

Do červených čísel ho dostala hlavne likvidácia Blšáku
Pôvodný Blšák už podnik nespravuje. Práve ten bol kedysi jeho najväčším zdrojom príjmov. "V likvidácií je podnik z toho dôvodu, že mal negatívne hospodárenie, nakoľko jeho podstata, prečo vznikol, a to je obrovský blšák, ktorý niekedy existoval, sa rokmi stratil. V súčasnosti sa na časti týchto pozemkov bude budovať nový futbalový štadión. Čiže blšák zanikol, a keď zanikol blšák, nemá ani opodstatnenie, aby tu tento podnik bol," opísal starosta Juhu.

Miestny podnik služieb, s.r.o. Košice vznikol 1.1.1993 ako obecný podnik pri MČ Košice - Juh. Dôvodom jeho vzniku bolo zabezpečovania služieb, ktoré MČ pokladala za nedostatočne zabezpečené a bolo v jej kompetencii ich riešiť, ako napríklad správa trhovísk, či letné kúpanie. Blšák sa síce scvrkol na jednu uličku, no predávajúci mu chcú vrátiť jeho zašlú slávu a trhovisko si tak začalo žiť vlastným životom. Čo bude s kúpaliskom Triton nateraz jasné nie je.

Triton patrí mestu, kto bude nový prevádzkovateľ zatiaľ nie je jasné
"Majetok je mestský. To znamená, že niečo je tam samozrejme zainvestované aj z južanských prostriedkov, niečo je aj z prostriedkov miestneho podniku služieb. Hlavné gro je mesto Košice. Podľa informácií, ktoré mám, po ukončení letnej kúpacej sezóny, by sa malo na jeseň zabezpečiť jeho odovzdanie mestu Košice, ktoré rozhodne, komu ho dá do budúcna do správy," uviedol Hlinka. Niektoré torzá činnosti Miestneho podniku služieb preberie priamo mestská časť, ako napríklad parkoviská, či práčovňu pre dôchodcov.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3450
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
242
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2099
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
862
videní
01:59


Facebook loginGoogle login