697 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Akcie Kositu chcú až traja, posledné slovo majú poslanci

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.04.2017 18:21 | Spravodajstvo
Magistrát už dostal na stôl ponuky na 29 kusov akcií mesta Košice, ktoré má v spoločnosti KOSIT, a.s. Záujem prejavili 3 spoločnosti. Dve zo Slovenska a jedna z Česka. Najvyššia ponuka predstavuje sumu  4 610 000 eur. "Najvyššiu ponuku ponúkla spoločnosť AVE SR VÝCHOD, a.s. z Prahy. Druhú najvýhodnejšiu  ponúkla spoločnosť z Banskej Bystrice AKMG, s.r.o.  vo výške 4 256 000 eur  a tretiu ponuku predložila košická firma KOSIT, a.s., a to 4 089 000 eur," povedal predseda komisie Igor Sidor.

Podmienky verejnej súťaže však splnila iba česká firma, ktorá aj ponúkla najviac peňazí. Zvyšné dve mali formálne nedostatky. Napriek úhrade pol miliónovej zábezpeky, o nej chýbalo potvrdenie.  Kosit, a.s. zas namiesto 6 exemplárov jedného z potrebných z dokumentov predložil len jeden. Komisia sa ale napokon rozhodla súťaž prerušiť a Kositu, a.s.  a spoločnosti AKMG, s.r.o.    dala možnosť  doplniť chýbajúce podklady do 12. apríla 2017.   

To sa nepáči mestskému poslancovi Jaroslavovi Polačekovi: "My v tejto chvíli dávame pomocnú ruku spoločnostiam, aby doplnili svoje podmienky. Myslím si, že to nie je seriózne, pretože ak sa raz nastavia pravidlá, tak ich mali všetci dodržať.  Ak niekto nie je schopný vložiť do obálky všetky náležitosti, ktoré mu pravidlá hovoria, tak aj to svedčí o tom, ako sa k tejto ponuke niekto postavil."

Napriek tomu, že spoločnosť Kosit a.s. ponúkla najmenej peňazí za akcie mesta v jej spoločnosti, môže ich získať, a to ak dorovná najvyššiu ponuku sumou 350 000 eur, teda na úroveň 4 610 000 eur. Má totiž predkupné právo. Na otázku, či ho využije, odpovedal generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT, Ing. Marián Christenko tlačovým vyhlásením: "V prvom rade si počkáme na oficiálne závery komisie na vyhodnocovanie ponúk a následne zvážime ďalší postup. Konečné rozhodnutie o predaji podielu mesta Košice v spoločnosti KOSIT bude schvaľovať až mestské zastupiteľstvo".
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
212
videní
01:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
177
videní
01:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
539
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
366
videní
01:35


Facebook loginGoogle login