1803 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Zápisy prváčikov na košických školách končia dnes

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.04.2017 08:07 | Spravodajstvo
Od piatka 7. apríla je možné na území mesta Košice zapísať  deti do prvých ročníkov základných škôl. Dnes tak môžete urobiť ešte do 12tej hodiny. K zápisu je rodič, alebo zákonný zástupca dieťaťa povinný priniesť svoj občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotne postihnutého dieťaťa aj správu od lekára o jeho postihnutí.  Dieťa by na zápise malo prejaviť základné schopnosti, ktoré by mal predškolák vedieť.

Viac  Katarína Mokrá zo ZŠ na Požiarnickej ulici: "Zápis zatiaľ prebieha normálne, zatiaľ detičky prišli veľmi šikovné. V podstate detičky sú pripravené, zatiaľ tie čo prišli. Žiadny problém nebol, poznali všetko čo mali, farby, tvary."
 
Deti nám prezradili, ako ich učiteľka na zápise skúšala. "Sa ma pýtala, že koľko je plus tri plus dva, to znamená tri mušky a dve mušky, koľko je to spolu. Musela som ešte dať ku lietadielkam šípky lebo zablúdili. Som písal tote po guličkách – tak –tak –tak –tak – tak a ešte som písal také predmety moje meno a ešte mamku som napísal."

Rodičia sa na zápis detí špeciálne nepripravovali. "Chodia do škôlky, takže predpokladali sme, že keby bol nejaký problém, tak nám povie pani učiteľka a teda zatiaľ sa to javí tak, že bez problémov môže ísť do školy. On je síce samozrejme novembrový, takže musel nastúpiť do škôlky neskôr o rok, sme ho nechali doma, teda v škôlke a myslím si, že je to dobré pre deti."

Rodičia počas týchto individuálnych pohovoroch medzi budúcim prvákom a učiteľom vypisujú  vstupné protokoly. Pokiaľ rodičia dieťaťa nežijú v spoločnej domácnosti, alebo je dieťa vychovávané v striedavej starostlivosti je potrebný súhlas oboch rodičov, a tak sa zápisu musí zúčastniť otec aj matka dieťaťa. Rodičia môžu na zápise požiadať školu aj o odklad školskej dochádzky. K písomnej žiadosti je však potrebné doložiť stanovisko lekára, psychológa, logopéda, alebo riaditeľa materskej školy, ktorú dieťa navštevuje.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
327
videní
00:22
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
694
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1226
videní
02:11
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
897
videní


Facebook loginGoogle login