1376 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Zápisy do materských škôl sú už za dverami

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.04.2017 16:18 | Spravodajstvo
Kým rodičia budúcich prváčikov majú po väčšine zápis na základnej škole už za sebou, rodičov budúcich škôlkarov tento výber ešte len čaká. V Košiciach máme 56 materských škôl a jednu základnú školu s materskou školou, ktorých zriaďovateľom je mesto. Napriek tomu mnohí rodičia vedia, že dostať svoje dieťa do vytúženej škôlky môže byť priam nereálne. Kapacity totižto nie vždy postačujú. Aj v tejto súvislosti magistrát pristúpil k ich rozširovaniu a hovorí, že žiadna zo škôlok zanikať nebude.

V školskom roku 2016/2017 mesto rozšírilo kapacity v Materskej škole Ovručská  o jednu triedu, takisto na Kalinovskej, Smetanovej, či Želiarskej. V budúcom školskom roku mesto plánuje naďalej rozširovať kapacity materských škôl: dve triedy pribudnú v Zuzkinom parku, dve Elokovanému pracovisku na Masarykovej, ktoré je súčasťou Materskej školy Palárikova 22, Materská škola Čordákova bude rozšírená o jednu triedu, a opäť Materská škola Ovručská 14 o jednu triedu,“ informovala nás hovorkyňa mesta, Linda Šnajdárová.

PODMIENKY PRIJATIA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY
Všetky materské školy malo zo zákona v termíne od 15. februára do 15. marca zverejniť miesto a termín podávania žiadostí, ako i podmienky prijímania detí.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:
- spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku
- dieťa, ktoré dovŕšilo šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky
- dieťa, ktorému bolo dodatočne odložené plnenie povinnej školskej dochádzky

EXISTUJÚ VŠAK AJ VÝNIMKY
Výnimočne možno do materskej školy prijať aj dieťa od dvoch rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky, predovšetkým kapacitné.  Dieťa od dvoch rokov veku možno prijať len výnimočne, riaditeľ materskej školy nesmie pri prijímaní uprednostniť deti mladšie ako tri roky pred prijatím starších detí,“ upozorňuje Šnajdárová.

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti rodiča, respektíve iného zákonného zástupcu. Okrem žiadosti je spravidla potrebné priniesť aj potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.  Ak sa do materskej školy prijíma dieťa, ktoré má špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, potrebné sú aj vyjadrenie jeho odborného lekára.

Zápisy detí do škôlok budú prebiehať v termíne od 30. apríla do 31. mája.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
330
videní
00:22
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
715
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
924
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1530
videní
02:18


Facebook loginGoogle login