7616 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Lesopark na Furči má nové altánky aj fitnescentrum

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.04.2017 08:35 | Zábava
V piatok sa v prírodnom prostredí na sídlisku Furča konalo otvorenie nových objektov ekoturizmu, ktoré boli vybudované s prvkami bezbariérovosti. Financované boli z projektu ForSoc. "Projekt bol realizovaný v rámci nórskych grantov zameraný na podporu slovensko-ukrajinskej spolupráce do ktorého sa zapojilo deväť partnerov. V rámci projektu sa zrealizovalo viacero aktivít," – hovorí riaditeľ  Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania Milan Sárváš.

V lokalite Furča náklady na projekt činili 42-tisíc eur. Pribudli tu 4 altánky so stolmi, lavičky, ale bude sa tu dať aj zacvičiť. Podobné oddychové miesto má vyrásť aj na Bankove. Z mestských lesov Košice viac Miroslav Tokoly. "Zároveň pribudnú na oboch lokalitách – na Hornom Bankove aj na Furči fitness plochy v prírode s 12-timi cvičebnými prvkami. Osadených je 30 lavíc, 36 náučných tabúľ v rámci troch náučných chodníkoch."

Náučné tabule pribudli ale v Užhorodskom a Jiršavskom okrese na ukrajinskej strane, s ktorou na projekte spolupracovali. Na Slovensku ale v rámci kurzov vyučili  20 lesných pedagógov. Hovorí predsedníčka OZ Forza - Agentúra pre trvalý rozvoj karpatského regiónu z Užhorodu, Lesia Lojko. "Vyškolili sme ešte ďalších 90 ľudí, ktorí sú v súčasnosti schopní pracovať v lesnej pedagogike, aspoň v začiatočných fázach práce, či už s deťmi mládežou, škôlkach, s dôchodcami, rodinami s deťmi a rôznymi vrstvami obyvateľstva."

V rámci medzinárodnej spolupráce chcú jednotlivé organizácie spolupracovať medzi sebou aj po ukončení projektu.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

517
videní
02:35
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
450
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5297
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
920
videní


Facebook loginGoogle login