5971 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Z Hlavnej vyhnali atrakciu, na ktorú sme mali byť hrdí

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.05.2017 07:02 | Spravodajstvo
Žltý vláčik, ktorý sa objavil v centre mesta má slúžiť na spoznávanie historickej časti Košíc. "Turistický vláčik, ktorí sme sa rozhodli prevádzkovať je určený predovšetkým pre turistov a má byť potulkou historickým jadrom Košíc pre všetkých, ktorí do mesta zavítajú a chcú spoznať zaujímavé body ako Andrássyho palác, Dóm sv. Alžbety, alebo Štátne divadlo," – informuje Roman Kojecký z OZ Cassovia Classic.  

Čo o cenách vláčika v diskusiách povedané nebolo
Po skúšobných bezplatných jazdách zverejnil prevádzkovateľ aj cenník za využitie tejto atrakcie. Dospelá osoba zaplatí za 35-minútovú jazdu 7€, deti od 8 do 15 rokov 3€, dôchodcovia, ZŤP a deti do 7 rokov (vrátane) majú jazdu zdarma.  Uvedené ceny ale rozpútali na sociálnej sieti diskusiu o ich výške. Niektorí ju považujú za primeranú, iní s ňou nesúhlasia. "Pri stanovovaní cien sme vychádzali z reálnych nákladov, ako sú mzdy, obstarávacia cena a všetky náklady spojené s údržbou. Vďaka vláčiku si našlo prácu päť ľudí," - dodáva Kojecký.

Visit Košice a magistrát mesta Košíc sa v písomnom stanovisku dištancovali od stanovených cien a považujú ich za neprimerané.

Jazdu vláčikom majú aj návštevníci Bratislavy. Pre porovnanie v Bratislave je to ale na kompletnú 4-člennú rodinu o 10€ viac ako v Košiciach, jazda je aj o niečo kratšia a deti majú vstup zadarmo len do troch rokov.

Vláčik do centra jednoducho patrí
V súčasnosti atrakcia z Hlavnej ulice zmizla a podľa slov prevádzkovateľa je o ňu záujem v iných mestách. "Som presvedčený, že turistický vláčik do Košíc patrí. Sme európske mesto, funguje to v okolitých mestách a preto nevidím žiadny racionálny dôvod, aby došlo k nejakému sťahovaniu, aj keď sme dostali ponuky z iných miest," – uzatvára Kojecký.

Kedy dôjde k opätovnému spusteniu atrakcie v centre Košíc je podľa prevádzkovateľa predčasné hovoriť, dúfa ale, že k tomu príde po dohode so všetkými zainteresovanými stranami čo najskôr.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Jack TAR11.05.2017 13:12:14

Je to škoda, že sa vláčik ruší - veď nikto nikoho na jazdu nenúti - a čas by ukázal, či je to cestovné primerané alebo nie. A mňa by potešil aj pohľad na jazdiaci vláčik, nemusím sa v ňom voziť. Kto chce, nech sa prevezie. Nie je to predsa MHD. A ak sa raz za rok rozhodnem, že sa chcem s rodinkou povoziť, tak v tomto cestovnom nevidím problém. Nechajte to predsa na podnikateľa.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1664
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2883
videní
02:03
Vieme prví
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2720
videní
02:21
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4266
videní
01:31


Facebook loginGoogle login