1835 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: V Košiciach robili prijímačky budúci stredoškoláci

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.05.2017 15:55 | Spravodajstvo
Na stredných školách sa v tomto týždni konajú prijímacie skúšky do prvých ročníkov. O počte tried, na území KSK, ktoré sa otvoria v nasledujúcom školskom roku 2017/2017 rozhodli krajskí poslanci. "Poslanci odsúhlasili 290 tried pre 6497 žiakov. Pre gymnáziá na území KSK by malo byť otvorených 74 tried pre 1697 žiakov, na SOŠ bude otvorených 216 tried pre 4800 žiakov vrátane hotelových a obchodných akadémií, stredných zdravotníckych škôl a priemysloviek,"  informuje  Zuzana Bobríková z KSK.

Prijímacie skúšky sa dnes konali aj na Premonštrátskom gymnázium v Košiciach. "Dnes prebieha druhý termín prvého kola prijímacích skúšok. Na štúdium sa k nám prihlásilo 62 žiakov, z toho 8 boli prijatý na štúdium bez prijímacích skúšok. Ostatní musia absolvovať skúšky, ktoré prebiehajú písomnou formou z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Na to, aby boli prijatí musia v každom teste získať minimálne desať bodov," – hovorí zástupkyňa riaditeľa Daniela Kravcová.

Náročnosť testov bola podľa žiakov primeraná, niektoré otázky im však robili problémy. "Testy neboli náročne, dalo sa to zvládnuť, mám radšej matematiku, čiže slovenčina mi išla menej," – konštatuje jeden z opýtaných uchádzačov.

Žiaci, ktorí neuspejú na prijímacích skúškach v prvom kole majú podľa hovorkyne Ministerstva školstva ešte jednu možnosť. "Uchádzači o štúdium na strednú školu, ktorí neuspeli v prvom kole sa budú môcť prihlásiť ešte v druhom kole. Rozhodnutie o konaní druhého kola prijímacieho konania má riaditeľ školy s voľnými miestami zverejniť podľa zákona do 6. júna. Uchádzači si môžu podať jednu prihlášku a termín dokedy tak musia urobiť si stanovuje každá škola individuálne."

Ak škola organizuje druhé kolo prijímacej skúšky, musí sa uskutočniť najneskôr 20. júna 2017.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1099
videní
03:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
374
videní
01:33
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
571
videní
02:37
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1394
videní
01:43


Facebook loginGoogle login