10333 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Dievča skončilo na psychiatrii kvôli hre Modrá veľryba

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.05.2017 07:00 | Spravodajstvo
Prvý prípad v súvislosti s Modrou veľrybou zaevidovali už aj zdravotníci v Košiciach. Tínedžerka si okrem iného spôsobila rezné rany. Skončila v rukách odborníkov. "Na psychiatrickom oddelení sme  mali prvú pacientku, ktorá hrala hru Modrá veľryba. Mladé 17-ročné  dievča je z Košíc. Hospitalizované bolo u nás spolu 23 dní. Bol to zatiaľ jediný prípad, ktorý evidujeme," potvrdila pre TV Košice Ivana Stašková, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach.

UNLP v tejto súvislosti už kontaktovala aj políciu. "V predmetnej veci a možnou súvislosťou so spomínanou hrou sme prijali trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu. Po náležitom zistení a objasnení skutkového stavu veci, polícia rozhodne o ďalšom postupe vo vyšetrovaní,“ povedal pre TV KOŠICE hovorca košickej polície Alexander Szabó.

Podľa psychiatričky Ildikó Lukácsovej, sa mladí ľudia môžu prostredníctvom podobných "hier" dostať do rôznych psychických stavov. "Najprv sú vzrušení, že sú stredobodom pozornosti. Neskôr sa dostanú do stavu úzkosti a bezradnosti a nevedia z toho vycúvať. Dokonca to môže – nielen vyplývajúc z hry, dospieť až k samovražedným myšlienkam, či dokonca pokusom."

Celý článok nájdete na spravodajskom webe kosiceonline.sk

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
851
videní
02:28
946
videní
02:26
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6484
videní
03:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1541
videní


Facebook loginGoogle login