1456 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Zatvorené obchody vnímajú Košičania pozitívne

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.07.2017 16:33 | Spravodajstvo
Obchody na Slovensku sú dnes premiérovo počas celého dňa zatvorené. Slováci tak po prvýkrát pociťujú novelu zákona, ktorou sa obmedzil maloobchodný predaj počas štátnych sviatkov a v dňoch pracovného pokoja. Väčšina Košičanov túto zmenu vníma pozitívne. "Ja ako konzument to zvládnem, a veľmi prajem všetkým, ktorí tvrdo pracujú aj počas sviatkov a majú pritom rodiny, takže je to veľmi správne podľa mňa."

Zmenu zákona však ocenili predovšetkým zamestnanci. "Zatvorenie počas štátnych sviatkov je určite dobrá vec, ľudia môžu tráviť určite viac času s rodinami a so svojimi blízkymi, a venovať sa trošku viac aj sebe, ako stále len pracovať, pracovať, to čo si potom ani vôbec neužijeme."

Dnes sú otvorené iba lekárne, čerpacie stanice, predajne suvenírov, reštauračné zariadenia alebo predajne na letiskách. Zamestnávatelia cez tieto dni nebudú môcť nariadiť zamestnancovi ani prácu za pultom, pokladňou, či dokladanie tovaru do regálov. V prípade porušenia zákona môže byť obchodníkovi uložená pokuta až do výšky 100 000 eur. Zákaz práce sa nevzťahuje na živnostníkov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
976
videní
05:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1590
videní
02:25
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
766
videní
02:01


Facebook loginGoogle login