2299 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Križovatku na Moldavskej čakajú obmedzenia

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.07.2017 17:35 | Doprava
V súvislosti s modernizáciou električkových tratí prebiehajú v týchto dňoch po vnútornej strane kruhového objazdu z Alejovej ulice stavebné práce na osadzovaní chráničiek. Práce čiastočne zasahujú aj do kruhovej križovatky a spôsobujú iba minimálne dopravné obmedzenia. V tomto týždni však TEKO začne aj opravu horúcovodu v kruhovom objazde zo strany Triedy SNP.

"Začiatok opravy horúcovodu bude v zeleni kruhového objazdu pri koľajniciach električiek. Trasa opravy bude dva krát križovať komunikáciu objazdu, raz v priamom smere od Moldavskej ulice k Optime a druhýkrát v odbočke na sídlisko Terasa a bude končiť v šachte na pravej strane pri chodníku v zeleni pri výjazde z kruhového objazdu smerom na Terasu," písomne informuje generálny riaditeľ TEKO Ladislav Koch. Práce na oprave horúcovodu si vyžiadajú aj obmedzenia pre vodičov v kruhovom objazde. V auguste TEKO začne v tejto lokalite aj s výmenou potrubia. Všetky práce chcú ukončiť do konca októbra.

Dopravu na Moldavskej ulici od pondelka čakajú aj ďalšie obmedzenia, a to kvôli modernizácii električkových tratí.

"Jedno z prvých obmedzení sa týka odbočovacieho pruhu z Triedy SNP na Moldavskú ulicu, smer Šaca. Vzhľadom k tomu, že technologické stavby ktoré sú predprípravou rekonštrukcie električkových tratí je potrebné začať už teraz, obmedzenie sa bude týkať jedného jazdného pruhu," informuje starosta MČ Košice Západ Ján Jakubov.

Na tieto zmeny bude vodičov upozorňovať dopravné značenie. Modernizácia električkových tratí v kruhovom objazde na Moldavskej by sa mala začať podľa harmonogramu až na jar budúceho roka.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2095
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
287
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
243
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
706
videní


Facebook loginGoogle login