2879 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Starosta KVP náhle odvolal svoju zástupkyňu

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.08.2017 18:37 | Spravodajstvo
Starosta mestskej časti Košice sídlisko KVP – Alfonz Halenár už nemá svoju zástupkyňu. Tento post vykonávala od decembra 2014 – Mária Gamcová, ktorú však tento týždeň odvolal z funkcie. Nepriaznivé vzťahy medzi starostom a miestnymi poslancami, pretrvávajú už dlhodobo, a tento krok bol podľa nej len otázkou času. Halenárovi totiž prekážalo, že Gamcová, údajne v čase jeho prítomnosti podpísala uznesenia, ktoré odsúhlasili miestni poslanci zo zastupiteľstva, ktoré viedla.

Ako vysvetlila Mária Gamcová: „V utorok si ma pán starosta predvolal, a podrobil ma výsluchu, ktorý mi pripomínal časy za socializmu. Na záver toho vyšetrovania, kde sa pýtal, odkiaľ viem, že prišla správa z prokuratúry, kto mi ju z úradu dal, sa postavil a povedal, že ma odvoláva z funkcie na základe toho, že som si dovolila podpísať uznesenia z 18.4.2017, z rokovania, ktoré som sama viedla v čase jeho neprítomnosti a vraj v čase jeho práceneschopnosti.“

Na poverenie nového zástupcu má Halenár 60 dní, pričom to musí byť jeden z poslancov KVP. Rozhodnutie však Gamcovú neprekvapilo. „Pre mňa to v podstate neznamená nič, naďalej zostávam poslankyňou, aj tak ten výkon funkcie som robila, bez toho, aby som bola uvoľnená zo svojej práce. Ak si niekto myslí, že som zato brala normálny plat, tak nie, toto nebolo moje zamestnanie, bola to len práca navyše, a moja odmena bola odlišná od poslaneckej odmeny približne o 20eur,“ dodala Gamcová.

Oslovili sme aj starostu Halenára, ktorý svoju zástupkyňu odvolal. Vyjadrenie prisľúbil pod podmienkou, že mu povieme, odkiaľ, túto informáciu, ktorá bola inak zverejnená na internete, máme. Potom už nereagoval.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2646
videní
03:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
354
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
183
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
461
videní


Facebook loginGoogle login