1071 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Západ vybuduje nové kynologické parky

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.08.2017 07:00 | Spravodajstvo
O ďalšie kynologické parky sa v najbližšom období rozšíri mestská časť Košice – Západ. V súčasnosti sú pre majiteľov psov na Terase k dispozícií dva – a to na Idánskej a Toryskej ulici. Oplotenie výbehu pre psov spolu s agility prvkami pribudne po novom v Zuzkinom parku aj na Humenskej ulici.

Ako uviedol z oddelenia rozvoja MČ, Oliver Kováč: „Bude sa to nachádzať v blízkosti kultúrnej ustanovizne – Átria, pri Zuzkinom parku, pribudne tam 8 prvkov agility, na cvičenie pre psov. Tieto prvky sme sa však rozhodli jemne upraviť, aj keď síce už nebudú spĺňať niektoré normy, avšak vyjdeme tak v ústrety podnetom od občanov, kde niektoré druhy menších psov nezvládali tie prekážky, ktoré boli rozmerovo väčšie. Výbeh pre psov na Humenskej ulici, bude taktiež oplotený, a bude sa tam nachádzať 6 prvkov agility, budú menšie, jednoduchšie. Pribudnú tam oblúk, skoková prekážka, kladina, tunel, kruh.“

Na tieto projekty poputuje približne 20 000eur, ktoré získala mestská časť od mesta, a to z dane za psa. Do užívania verejnosti ich plánujú zaviesť na jeseň tohto roka.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1069
videní
01:43
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
352
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
322
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
345
videní


Facebook loginGoogle login